​قاهره میزبان نمایشگاه «زبان بدن» با حضور ۳۵ هنرمند

​قاهره میزبان نمایشگاه «زبان بدن» با حضور ۳۵ هنرمند

۷۰ اثر عکاسی و مجسمه‌سازی به نمایش گذاشته شد
یکشنبه, 3 مارس, 2019 - 22:00

زبان بدن ارتباطی ناگفته است که همه افکار، احساسات و واکنش‌های انسان را بیان کرده و آن را به شکل حرکات و اشارات خاصی ترجمه می‌کند که با گفتار تکمیل شده و پیام مورد نظر را می‌رساند.

پیام نمایشگاه «زبان بدن» به میزبانی مرکز فرهنگی کرمه بن هانی در موزه احمد شوقی در قاهره پیامی گروهی با طعم زیبایی‌شناسی بالایی است که ۳۵ هنرمند از نسل‌های مختلف، آن را در زمینه‌های مختلف و با دیدگاه‌ها و تکنیک‌های متفاوت ارائه می‌دهند. آنها سعی دارند با تخصص و استعداد خود زبان بدن را رمز گشایی کنند.

شیما حسن مسئول هماهنگی نمایشگاه و فعالیت‌های فرهنگی مرکز فرهنگی کرمه بن هانی در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «همه آثار شرکت کننده در نمایشگاه در زمینه‌ها و روش‌های مختلف به بدن انسان و هنر بدن پرداخته و هریک از هنرمندان با روش خود بدن را بیان می‌کند، به عنوان مثال با حرکت، رنگ، خطوط و حالت‌های چهره معنی خاصی را نشان می‌دهند».

وی افزود: «در این نمایشگاه ۷۰ اثر هنری در زمینه‌های عکاسی و مجسمه‌سازی وجود دارد، چرا که این دو هنر بیشترین هنرهایی هستند که زبان بدن را برجسته می‌سازند».

هشام مخلوف یکی از هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه نیز گفت: «آثار من تقریباً با اتخاذ چیزهایی از واقعیت و تحریف آن با افزودن یا حذف چیزهایی، به سورئالیسم گرایش دارد، تا از این طریق بتوانم به نتیجه مورد نظر برای بیان زبان بدن برسم».

وفاء نشاشیبی هنرمند فلسطینی نیز می‌گوید: «انسان در هر کجا که باشد انسان است، همه ما روی یک کره خاکی زندگی می‌کنیم و در شرق یا غرب این کره که باشیم چالش‌ها و مشکلات مشابهی داریم». این دید وی همان چیزی است که در آثارش در نمایشگاه منعکس شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای