ادامه درگیری در الباغوز به دنبال چندین حمله انتحاری «داعش»

ادامه درگیری در الباغوز به دنبال چندین حمله انتحاری «داعش»

شنبه, 16 مارس, 2019 - 12:15
نیروهای وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک در نزدیکی الباغوز (خبرگزاری فرانس‌پرس)

درگیری های پراکنده میان نیروهای سوریه دموکراتیک موسوم به «قسد» و عناصر گروه «داعش» روز شنبه (۱۵ مارس) به وقوع پیوست. نیروهای سوریه دموکراتیک یک گروه متشکل از چندین گروه کرد و عربی و مورد حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری واشنگتن است. گروه «داعش» در بخش محدودی در شرق سوریه محاصره هستند.

عدنان عفرین مدیر مرکز رسانه ای «قسد» در عفرین گفت «درگیری ها از روز جمعه (۱۵ مارس) آغاز شده و تا حالا ادامه دارد».

سه حمله انتحاری همزمان توسط «داعش» در روز جمعه مواضع گروه هایی را هدف گرفت که باغوز را ترک کردند. دستکم شش نفر از نیروهای «قسد» در این حملات کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

عفرین افزود که «نشانه ای مبنی بر تسلیم شدن» داعشی وجود ندارد. او خاطر نشان کرد «اگر برخی اعضای داعش قصد تسلیم شدن دارند عملیات نظامی متوقف خواهد شد».

بنا به آمار «قسد» بیش از چهار هزار نفر عمدتا پیکارجو در هفته گذشته باغوز را ترک کردند. عملیات نظامی  «قسد» علیه «داعش» در چندین هفته گذشته بارها متوقف شده که همین باعث خروج ده ها هزار نفر از این منطقه شد. زنان و کودکان نیروهای «قسد» و شمار فراوانی از نیروهای خارجی عمدتا از باغوز کوچ کردند.

مردان مظنون به گرایش های افراطی و مسلح بودن به بازداشتگاه ها منتقل شده و زنان و کودکان هم به اردوگاه های شمال شرق سوریه. اردوگاه الهول یکی از بزرگ ترین این اماکن است که ۷۰ هزار نفر در آنجا اسکان داده شده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای