​نیوزلند: «شهر غمزده» آماده خاکسپاری قربانیان کشتار دو مسجد

​نیوزلند: «شهر غمزده» آماده خاکسپاری قربانیان کشتار دو مسجد

عامل تروریستی استرالیایی تبار کشتار در دادگاه حاضر شد.. کودکان در میان کشته و زخمیان حادثه
شنبه, 16 مارس, 2019 - 20:45
دیدار روز شنبه جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند و خانواده قربانیان کشتار دو مسجد در کرایست چرچ

برینتون تارانت (۲۸ ساله)‌ عامل تروریستی استرالیایی تبار حادثه تیراندازی در دو مسجد در کرایست چرچ نیوزلند روز شنبه (۱۶ مارس) به اتهام قتل در دادگاه حاضر شد. این در حالیست که فضای غم و اندوه بر شهر سایه انداخت و مردم از شهرشان با عنوان «شهر غمزده» یاد می کنند. خانواده قربانیان مسلمان که هنوز از بهت این فاجعه بیرون نیامده اند در حال حفر قبر برای ۴۹ قربانی این حادثه هستد.

عامل کشتار در نیوزلند که معلم ورزش سابق و یک فعال دست راستی بوده به دنبال تفهیم اتهام در دادگاه سکوت کرد. او را با دستبند به دادگاه بردند و یک پیراهن سفید ویژه زندانیان پوشیده بود. جلسه دوم دادگاه روز ۵ آوریل برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ساکنان کرایست چرچ در خارج از دادگاه تلاش می کردند تا با پیامدهای ناشی از این کشتار وحشیانه کنار بیایند. چندین کودک هم در میان کشته شدگان و زخمیان به چشم می خورد. در این میان، عملیات حفر گور برای قربانیان آغاز شد و بخش گسترده ای زمین به دفن قربانیان اختصاص داده شده است.

مردم از همه گروه ها روز شنبه (۱۶ مارس) از گوشه و کنار نیوزلند برای ادای احترام و اعلام همبستگی با مسلمانان کشور در محوطه اطراف مسجد نور تجمع کردند. جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند هم در آنجا حاضر بود و با نجات یافتگان و خانواده قربانیان دیدار کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای