«خیابان دو طرفه» سعودی و عراق

«خیابان دو طرفه» سعودی و عراق

گشایش کنسولگری سعودی در بغداد با حضور مقام های عالی رتبه
جمعه, 5 آوریل, 2019 - 10:30
پرچم سعودی بر فراز کنسولگری جدید توسط وزیر امور خارجه عراق به اهتزاز درآمد (خبرگزاری فرانسه)

ماجد القصبی وزیر تجارت و سرمایه گذاری سعودی از آغاز فصل نوینی در روابط سعودی و عراق خبر داد. او در اظهارات روز پنجشنبه (۴ آوریل) در بغداد گفت گفتگو و مناسبات با عراق همانند «خیابان دو طرفه ای خواهد بود». القصبی در راس یک هیات بلندپایه سعودی به عراق سفر کرده است.

القصبی و ثامر الغضبان وزیر نفت عراق در جریان گشایش کنسولگری سعودی در عراق بر تحکیم روابط دو جانبه در راستای تسهیل کار شهروندان به ویژه علاقمندان به اخذ ویزای حج و عمره تاکید کردند.

شماری از مقامات عراق از جمله محمد علی الحکیم وزیر امور خارجه عراق و نیز اعضای هیات سعودی نیز در مراسم افتتاح سفارت سعودی حضور داشتند.

برهم صالح رییس جمهور عراق روز پنجشنبه (۴ آوریل) در جریان ملاقات با هیات سعودی در کاخ السلام در بغداد گفت «روابط دوستی و برادری بین عراق و پادشاهی عربی سعودی دارای سابقه تاریخی بوده و روز به روز در حال گسترش است. تقویت روابط دو جانبه با اهداف سران و نیز خواست مردم دو کشور همسویی دارد».

شاهزاده بدر بن عبد الله بن فرحان وزیر فرهنگ سعودی و دکتر عبد الامیر الحمدانی از خیابان المتنبی در بغداد دیدن کردند. وزیر فرهنگ سعودی گفت «تمدن های گوناگون در عراق حکایت های بسیاری دارند که هنوز بازگو نشده است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای