هفته مد هنگ کنگ؛ تمرکز بر فناوری و بازارهای آسیایی

هفته مد هنگ کنگ؛ تمرکز بر فناوری و بازارهای آسیایی

شنبه, 15 ژوئن, 2019 - 20:30
گوشه ای از هفته مد پارسال

بیست و ششمین دوره هفته مد هنگ کنگ از ۸ تا ۱۱ جولای ۲۰۱۹ در مرکز سمینار و نمایشگاه های هنگ کنگ برگزار می شود.

برگزار کنندگان این رویداد درصدد ارتقای جایگاه آن در میان بزرگان این صنعت و جلب توجه خریداران و شرکت های مد و پوشاک در جهان به این بازار بزرگ هستند. قرار است هزار مانکن از سراسر جهان و نیز مهم ترین و شاخص ترین برندهای جهانی در حوزه زیورآلات و مد و پوشاک زنانه و مردانه و کودکان در هفته مد امسال شرکت کنند. هفته مد هنگ کنگ که ۲۶ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد حالا به عنوان رویداد مهم برای طراحان و نیز بازارهای عمده تبدیل شده است.

یکی از ویژگی های این رویداد این است که به دنبال ضعف و ناکارآمدی چندین ساله به یک بخش عمده و پویا تبدیل شده که همگام با نبض مردم و تحول در حوزه فناوری حرکت می کند. توجه به تکنولوژی یکی از نقاط قوت هفته مد هنگ کنگ به شمار می رود و از این رو بخشی با عنوان «فناوری مد» تشکیل شده است.

البته یک هفته کفاف اطلاع و بررسی همه جوانب فناوری را نمی دهد و به همین دلیل اين نمایشگاه به چندین بخش تخصصی در حوزه مد تقسیم بندی شده. هر کدام از این بخش ها با توجه به طرح ها و ایده ها و مدل های گوناگون مربوطه تنظیم شده اند.

به عنوان مثال در هفته مد پارسال یک بخش به «مد فصلی و لباس های فصلی» اختصاص داشت که احتمالا همین بخش را در رویداد امسال هم می بینیم. در این بخش معمولا مدل های گوناگون و متنوع لباس ها و یونیفرم ها در محل کار به نمایش گذاشته می شود و البته لباس های ورزشی هم به دلیل محبوبیت فزاینده جای خود دارند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای