تاکید بریتانیا بر تعهد خود نسبت به حمایت از چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی

تاکید بریتانیا بر تعهد خود نسبت به حمایت از چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی

تهدیدهای ایران علیه آزادی دریانوردی بین‌المللی بررسی شد
دوشنبه, 8 ژوئيه, 2019 - 15:30

کمیته اقتصادی و اجتماعی شورای شراکت راهبردی سعودی-بریتانیایی، اولین جلسه خود را در شهر جده با حضور ماجد القصبی وزیر بازرگانی و سرمایه‌گذاری سعودی و فیلیپ هاموند وزیر خزادنه داری بریتانیا، برگزار کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، در پایان این جلسه بیانیه مشترک صادر شد که بریتانیا در این بیانیه بار دیگر بر تعهد مستمر خود در حمایت از اجرای چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی تأکید و پیشرفت اقتصادی بزرگ در سعودی از آغاز اجرای چشم‌انداز ۲۰۳۰ در سال ۲۰۱۶ را تأیید کرد.

در این بیانیه آمده‌است: انتصاب کین کوستا به عنوان نماینده ویژه نخست‌وزیر و وزیرخارجه بریتانیا در چشم‌انداز ۲۰۳۰ و انتصاب سیر انتونی به عنوان فرستاده آموزشی یریتانیا در چشم‌انداز ۲۰۳۰، اهتمام بریتانیا نسبت به توسعه روابط دوجانبه برای حمایت از پل‌های ارتباطی میان دوملت و ایجاد فرصت‌های متین اقتصادی و اجتماعی را تحکیم می‌بخشد.

همچنین در این بیانیه، بر پایبندی دو کشور نسبت به شراکت بلند مدت برای پشتیبانی از اجرای چشم‌انداز ۲۰۳۰ در زمینه‌های مشخص شده، تأکید شد.

پیش از این، خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، در کاخ السلام در شهر جده با فیلیپ هاموند وزیر خزانه داری بریتانیا، دیدار کرد.

در این دیدار، راه‌های توسعه و تحکیم روابط اقتصادی و مالی میان سعودی و بریتانیا و فرصت‌های نوظهور تجاری براساس چشم‌انداز ۲۰۳۰، مورد بحث قرار گرفت.

همچنین در این دیدار، همکاری‌های امنیتی و اوضاع در منطقه در سایه تهدیدهای رژیم ایران علیه آبراه‌ها و آزادی دریانوردی بین‌المللی بررسی شد.

در دیدار خادم حرمین شریفین با وزیر خزانه داری بریتانیا، شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور، مساعد العیبان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران، ابراهیم العساف وزیر امور خارجه، محمد الجدعان وزیر دارایی حضور داشتند.

همچنین از جانب بریتانیا، ریچارد اوپنهایم کاردار سفارت بریتانیا در ریاض، کین کوستا فرستاده ویژه در امور چشم‌انداز ۲۰۳۰، و دانکن ماکورت مشاور ویژه وزیر خزانه داری بریتانیا، حضور داشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای