سعودی تدابیر امنیتی برای حفظ سلامتی حجاج را افزایش داد

سعودی تدابیر امنیتی برای حفظ سلامتی حجاج را افزایش داد

بیش از یک میلیون حاجی وارد سرزمین وحی شدند
سه شنبه, 30 ژوئيه, 2019 - 09:30

عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ وزیر امور اسلامی و دعوت و ارشاد سعودی نسبت به تعهد و التزام حاجیان به ادای مناسک حج و پرهیز از جدال و کارهای ناروا تأکید کرد و به ایجاد آشوب و ناامنی در ایام حج هشدار داد.

به گزارش الشرق الاوسط، وی در کنفرانس مطبوعاتی در دفتر خود در استان جده ضمن تمجید از خدمات دهی به حاجیان و ایجاد فضای معنوی برای ادای مناسک گفت: کسانی که می‌خواهند در ایام حج ایجاد ناامنی و آشوب کنند در دنیا و آخرت گناهکار هستند و سخنان خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در رابطه با پرهیز از این شعارها برخواسته از مقصدی است که خداوند برای حج تعیین کرده یعنی عبادت محض.

آل شیخ جلوگیری از آشوب آشوبگران یک وظیفهٔ عمومی دانست و گفت: وزارت امور اسلامی طی موسم حج، دو میلیون پیامک به حاجیان ارسال خواهد کرد.

در همین رابطه، مفتی جمهوری مصر از زحمات حکومت خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برای تسهیل فریضه حج برای حجاج قدردانی کرد.

شوقی علام تأکید کرد که پادشاهی عربی سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین و ولیعهد وی زحمات بزرگی برای ارائه بهترین خدمات ممکن به مهمانان سرزمین وحی متحمل می‌شود.

وی از پروژه‌های توسعه حرم، بهبود زیرساخت‌های حرمین شریفین و پروژه قطار مشاعر مقدسه ابراز خرسندی کرد.

علام اشاره کرد که حکومت سعودی تلاش کرده‌است توسعه حرمین را براساس قواعد شرع انجام دهد، و مرکز پژوهش‌های حج را تأسیس تا به عنوان بازوی مشورتی برای مدیریت حج عمل کرد و داده‌های لازم برای خدمات مربوط به حج را جمع‌آوری و بررسی کند.

در این میان، تعداد حجاجی که برای ادای مناسک حج امسال از تمامی گذرگاه‌های مرزی وارد سعودی شده‌اند از ابتدای موسم حج تا ۲۸ ژوئیه به یک میلیون و ۸۴ هزار و ۷۶۲ نفر رسیده‌است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط مدیریت کل گذرنامه کشور، تعداد حجاج وارد شده از طریق هوایی ۱٫۰۲۰٫۵۶۲ نفر، و ۵۳٫۸۴۲ که از مرزهای زمینی و ۱۰٫۳۵۸ که از مرزهای دریای وارد سعودی شده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای