​بوکسورهای سنگین‌وزن جهان در سعودی به مصاف هم می‌روند

​بوکسورهای سنگین‌وزن جهان در سعودی به مصاف هم می‌روند

ریاض هفتم دسامبر میزبان مبارزه دوم بین آنتونی جاشوا و اندی روئیز
شنبه, 10 اوت, 2019 - 15:30

هیئت عمومی ورزش سعودی از میزبانی مبارزه دوم بین اندی روئیز مشت‌زن آمریکایی-مکزیکی و قهرمان سنگین‌وزن جهان و آنتونی جاشوا بوکسور بریتانیایی در هفتم دسامبر در درعیه شهر ریاض خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، هیئت عمومی ورزش سعودی در توییتر خود با اعلام این خبر افزود: «در مهم‌ترین رویارویی‌ها در تاریخ بوکس مدرن، اندی روئیز مشت‌زن آمریکایی-مکزیکی و قهرمان سنگین‌وزن جهان و آنتونی جاشوا بوکسور بریتانیایی مجدداً در ۷ دسامبر در درعیه برای کسب قهرمانی جهان به مصاف هم می‌روند. منتظر جزئیات باشید».

نشریه بریتانیایی تلگراف نیز صبح روز جمعه از برگزاری این رقابت در سعودی خبر داده بود.

دو ماه قبل، اندی روئیز با پیروزی برابر آنتونی جاشوا، جهان را در شوک فرو برد و اولین قهرمان مکزیکی تاریخ در رده سنگین‌وزن مسابقات بوکس لقب گرفت. هرچند، جاشوا بلافاصله پس از آن رقابت، بند مبارزه مجدد را فعال کرد.

جاشوا (۲۲ پیروزی، ۱ شکست، ۲۱ ناک اوت) قصد دارد کمربندهای IBF, WBA و WBO را که پس از شکست غیرمنتظره خردادماه به روییز (۳۳ پیروزی، ۱ شکست، ۲۲ ناک اوت) واگذار کرده بود، پس بگیرد. اندی روییز جونیور دو ماه قبل جاشوا را در راند هفتم مبارزه‌ای که در مدیسون اسکوئر گاردن نیویورک برگزار می‌شد شکست داد.

ماه گذشته جده در غرب سعودی دوئل دو قهرمان بوکس امیر خان بریتانیایی در مقابل بیلی دیب را به عنوان بخشی از «فصل جده» میزبانی کرد.

سعودی، اما، در دوازده ماه گذشته و بعد از آن که در ماه سپتامبر کالوم اسمیت و جورج گرُوز در مسابقات نهایی «سوپر سری جهانی بوکس» به جده آمدند، به گونه ای غیرمنتظره تبدیل به کانون بوکس شده‌است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای