كمك 5 میلیون دلاری لئوناردو دی کاپریو برای نجات «ریه های تنفسی زمین»

كمك 5 میلیون دلاری لئوناردو دی کاپریو برای نجات «ریه های تنفسی زمین»

ایجاد صندوق اضطراری برای مهار آتش سوزی های آمازون
چهارشنبه, 28 اوت, 2019 - 21:30
لئوناردو دی کاپریو ستاره هالیوود (EPA )
واشنگتن: الشرق الاوسط

سازمان اتحاد برای زمین یک صندوق اضطراری برای مهار آتش سوزی گسترده در آمازون ایجاد کرده است. این سازمان که یکماه پیش توسط لئوناردو دی کاپریو و موسسات خیریه ای همچون لورن پاول جابز تاسیس شد مبلغ 5 میلیون دلار به این منظور اختصاص داده است.
به گزارش آسوشیتدپرس خبر تشکیل صندوق جنگل های آمازون در مراسم معرفی یک تشکل خیریه در شبکه های اجتماعی اعلام شد.
دی کاپریو که به حمایت از محیط زیست و مبارزه با تغییرات آب و هوایی معروف است در صفحه اینستاگرام خود نوشت «ما ضمن اعلام یک ائتلاف متعهد می شویم که این مبلغ را به آمازون اختصاص دهیم. این ائتلاف همچنین کمک های مالی برای رسیدگی به وضعیت جنگل های آمازون که به ریه های تنفسی زمین معروف است دریافت کرده».
این کمک های مالی در میان پنج سازمان بومی در منطقه آمازون توزیع خواهد شد. اعضای این سازمان های بومی از ساکنان بومی و شرکای محلی تشکیل شده که در راستای حفظ تنوع زیستی در منطقه فعالیت می کنند.
به گزارش رویترز جنگنده های برزیلی نیز در واکنش به خشم گسترده جهان در خصوص نابودی بزرگ ترین جنگل بارانی جهان در عملیات اطفای حریق در جنگل های ایالت روندونیا در آمازون شرکت کردند.
ژایر بولسونارو رییس جمهور برزیل ارتش این کشور را مامور مقابله با آتش سوزی ها کرده است. عملیات نظامی برای مهار آتش سوزی در 7 ایالت کشور جریان دارد.
آتش سوزی باعث نابودی چندین هکتار از جنگل های آمازون یعنی منطقه ای بزرگ تر از استادیوم های فوتبال شده است. آتش سوزی اینک به بخش های کوچک تری و تک درختی محدود شده است.
ویدیوی منتشر شده توسط وزارت دفاع برزیل روز شنبه (24 اوت) نشان می دهد که یک هواپیمای نظامی چند هزار گالن آب بر فراز دودهای ناشی از آتش سوزی در نزدیکی جنگل پرتاب می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای