​نصرالله اسرائیل را به «گشودن باب کشتار» متهم کرد.. آماده باش تل آویو در شمال

​نصرالله اسرائیل را به «گشودن باب کشتار» متهم کرد.. آماده باش تل آویو در شمال

شنبه, 31 اوت, 2019 - 22:30

حسن نصرالله دبیرکل «حزب‌الله» لبنان مورد حمایت ایران، شنبه ۳۱ اوت (۹ شهریور) طی سخنانی گفت که این جنبش برای مقابله در هر سطحی در لبنان به اندازه کافی موشک‌های نقطه‌زن هدایت‌پذیر در اختیار دارد.

به گزارش الشرق الاوسط، حسن نصرالله، در سخنرانی خود به مناسبت آغاز دهه عاشوراء و سال هجری قمری ادعای اسرائیل را رد کرد که حزبش دارای کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن در لبنان است.

وی با انتقاد از حمله پهپادی اسرائیل به حومه جنوبی بیروت گفت: «نقض حریم هوایی لبنان موجب گشوده شدن باب کشتار و ترورها در لبنان خواهد شد».

حسن نصرالله در سخنانی خود که از شبکه تلویزیونی حزب‌الله پخش می‌شد تأکید کرد که اسرائیل باید تاوان حمله پهپادی خود به یک مرکز حزب‌الله در بیروت را بپردازد.

همزمان با تشدید تنشها میان ارتش اسرائیل و جماعت مسلح حزب‌الله لبنان، ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که دستور اعزام نیروهای فوق‌العاده به مرکز فرماندهی شمال را صادر کرده و اجرای یک رزمایش آموزشی را به تعویق انداخته‌است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که «ظرف یک هفته گذشته، نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و نیروهای اطلاعاتی ارتش اسرائیل آمادگی خود را برای سناریوهای مختلف در مرکز فرماندهی شمال بهبود بخشیدند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای