بازدید کنندگان دبی در شش ماه اول ۲۰۱۹ به ۸ میلیون و ۳۶ هزار نفر رسیدند

بازدید کنندگان دبی در شش ماه اول ۲۰۱۹ به ۸ میلیون و ۳۶ هزار نفر رسیدند

گردشگران هندی و سعودی و انگلیس در صدر مسافران وارد شده به دبی
یکشنبه, 1 سپتامبر, 2019 - 17:00
شمار گردشگران بین المللی دبی در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت زمان مشابه پارسال رشد ۳ درصدی داشته است (الشرق الاوسط)
دبی: الشرق الاوسط

اداره گردشگری و بازاریابی در دبی گفت شمار گردشگران بین المللی دبی در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹ در یک شب به رقم ۸ میلیون و ۳۶ هزار نفر رسید که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال رشد ۳ درصدی داشته است.
این سازمان افزود «رشد گردشگری بیانگر نقش عمده این حوزه در رشد اقتصادی این کشور است. حوزه توریسم نقش بزرگی در به کار انداختن چرخ تولید ناخالص داخلی در ۲۰۲۰ دارد و یکی از منابع درآمدی دبی به شمار می رود».
هلال المری مدیر کل اداره گردشگری و بازاریابی دبی خاطر نشان کرد «بخش گردشگری یکی از حوزه های اصلی رشد و تنوع بخشی به منابع اقتصادی در دبی است. موفقیت ما از طریق قدرت ما برای پیشبرد اهدافمان و ارتقای جایگاه دبی مشخص می شود. ما قصد داریم دبی به عنوان مقصد اول گردشگری در جهان معرفی شود و در صدد تقویت امکانات و توانمندسازی حوزه گردشگری هستیم تا این صنعت بتواند سهم موثری از تولید ناخالص داخلی داشته باشد».
او افزود «آمارهای شش ماه اول امسال بیانگر رویکرد موفق ما در تنوع بخشی به بازارها و توجه به نیازمندی های گردشگران است. ما مجموعه گسترده ای از مناسبات و همکاری ها را در کشورهای گوناگون و نیز با بخش دولتی در دبی ایجاد کرده ایم».
«با وجود کاهش پروازها از هند و نوسانات ارزی در این کشور اما گردشگران این کشور با تعداد 997 هزار نفر در صدر مسافران وارد شده به دبی هستند.
گردشگری خانوادگی هند به دبی از 24 به 34 درصد افزایش داشته که با توجه به میزان درآمد هر گردشگر برای دولت نقش مستقیم در افزایش تولید ناخالص داخلی دارد. سعودی در جایگاه دوم قرار دارد. گردشگران این کشور به دبی رشد 2 درصدی داشته است. 755 هزار نفر در شش ماه نخست امسال به دبی سفر کرند. این بیانگر این است که دبی هنوز جذابیت خود را به عنوان یک مقصد گردشگری برای خانواده ها و جوانان سعودی حفظ کرده است».
با وجود خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش ارزش برابری پوند در برابر دلار اما این کشور با 586 هزار گردشگر به مقصد دبی جایگاه سوم را کسب کرده است.
شرکت گردشگری دبی گفت «دبی به عنوان یک مقصد جذاب گردشگری برای زوج های جوان مطرح بوده. 56 درصد زوج های جوان و 20 درصد خانواده ها به دبی سفر کرده اند که در مقایسه با شش ماه نخست 2018 رشد سه درصدی داشته است».
تعداد گردشگرانی که در شش ماه نخست 2019 از چین به دبی سفر کرده اند در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته رشد 11 درصدی داشته و به 501 هزار نفر رسیده است.
گردشگران کشورهای عمان و روسیه و آمریکا و آلمان به دبی به ترتیب با 499 هزار و 375 هزار نفر و 329 هزار و 316 هزار نفر در رتبه پنجم و ششم و هفتم و هشتم قرار گرفتند


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای