سريال جاسوس معروف اسرائیل در نتفلیکس پخش می شود

سريال جاسوس معروف اسرائیل در نتفلیکس پخش می شود

ساشا بارون کوهن در نقش الی کوهن جاسوس اسرائیلی!
یکشنبه, 8 سپتامبر, 2019 - 21:45
ساشا بارون کوهن در سریال «جاسوس» (نیویورک تایمز)

تصور ساشا بارون کوهن کمدین مشهور بریتانیایی در فیلم های طنز آسان است اما این بازیگر اینک نقش اصلی سریال «جاسوس؛ داستان زندگی الی کوهن» را بازی می کند. سریال در نتفلیکس پخش می شود.
این مینی سریال ۶ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی گیدین رف از اسرائیل است و پخش آن از روز جمعه (۶ سپتامبر) آغاز شده.
ساشا بارون کوهن نقش مامور مخفی اسرائیل الی کوهن در سوریه را بازی می کند. رویدادهای سریال در دهه شصت میلادی رخ می دهد.
الی کوهن تحت پوشش کامل امین ثابت بازرگان معروف سوریه در حوزه حمل و نقل دریایی اطلاعاتی در مورد برنامه های نظامی سوریه جمع آوری کرد.
ساشا بارون کوهن همچون نقش های کمدی خود موفق شد تا با مهارت هر چه تمام نقش الی کوهن مامور مخفی موساد را بازی کند. الی کوهن با شخصیت جعلی اش چند سال حکومت سوریه را فریب داد.
ساشا بارون کوهن در یک گفتگوی تلفنی که به تازگی انجام داد گفت «با الی کوهین از طریق توصیف شخصیت در فیلم نامه آشنا شدم و حس کردم که او جنبه افراطی شخصیتم را بازگو می کند که تا حالا شناختی از آن نداشتم. ریسک ماموریت الی کوهین بسیار بزرگ بود. او یک بازیگر به تمام معنا در زندگی واقعی در قرن بیستم است».
او افزود «تلاش می کنم تا دنیا را از نگاه شخصیت های فیلم نامه ببینم. الی کوهین ۱۵ سال پس از اینکه خبر جنایت های وحشتناک نازی ها در اردوگاه یهودیان به گوش همه یهودیان رسید وارد حوزه ماموریت های مخفی شد. خاطرات آن دوران همچنان در ذهن همه ماموران مخفی زنده بود. آنها حاضر بودند جان خود را در راه خانواده هایشان از دست بدهند».
بازیگر انگلیسی در خصوص انگیزه های واقعی مامور مخفی اسرائیل برای تن دادن به چنین ماموریتی گفت «ماموران موساد در آن زمان تصور می کردند که اگر مامور مخفی عالی رتبه به دمشق نفرستند نابودی اسرائیل قطعی خواهد بود. تاریخ نگاران متخصص در مسائل نظامی بر این باورند که الی کوهین از طریق اطلاعات امنیتی که در سوریه بدان دست یافت و به اسرائیل منتقل کرد نقش پررنگی در پیروزی اسرائیل در جنگ شش روزه در ۱۹۶۷ داشت».
*نیویورک تایمز


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای