«بیروت دیزاین فر»؛ نمایشگاه فرهنگی هنری در پایتخت لبنان

«بیروت دیزاین فر»؛ نمایشگاه فرهنگی هنری در پایتخت لبنان

جمعه, 13 سپتامبر, 2019 - 21:00
سباستین هرکنر از بلژیک در نمایشگاه «بیروت دیزاین فر» شرکت کرده است

سومین نمایشگاه «بیروت دیزاین فر» انواع دکوراسیون داخلی و هنر طراحی دکوراسیون مدرن و قدیمی را در معرض نمایش قرار می دهد.
نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۲ سپتامبر برگزار می شود و ۵۰ هنرمند و خواننده از لبنان و کشورهای دیگر در این مقطع زمانی برنامه اجرا خواهند کرد.
هنرمندان و گالری های هنری بلژیکی مثل امانوئل جانکرز برای اولین بار در سومین نمایشگاه «بیروت دیزاین فر» شرکت می کنند.
گیوم تاسله دلیان مدیر نمایشگاه بیروت دیزاین فر به الشرق الاوسط گفت «ما برای سومین بار در این نمایشگاه شرکت می کنیم. هنرمندان لبنانی و کشورهای دیگر تمایل فراوانی برای حضور در نمایشگاه دارند».
او افزود «مشارکت گسترده طراحان دکور لبنانی در این نمایشگاه قابل ملاحظه است. این نمایشگاه مخاطبان فراوانی دارد».
او خاطر نشان کرد «وجه تمایز هنرمندان لبنانی این است که آنها در جریان سفر به کشورهای دیگر فرهنگ های فراوانی را در هنرشان به شکل عجیب و غریبی به کار می گیرند. بیروت محل طرح این نوآوری هاست».
او در ادامه گفت «دوره کنونی شامل هنرهای معاصر نیز می شود. هنرمندان مشهوری مثل دیوید و  نیکولا و ندا دبس و نادیا جبری و دیگران در آن شرکت می کنند. در بخش هنرهای سنتی نیز چند موسسه از بلژیک از جمله موزه هنر بروکسل شرکت می کنند. چندین ماه با این نهادها در حال رایزنی بودیم تا سرانجام متقاعد شدند در نمایشگاه شرکت کنند».
گفتنی است که چندین نمایشگاه هنری در کشورهایی همچون فرانسه نیز همزمان با آغاز کار بیروت دیزاین فر برگزار می شوند. طراحان دکور بلژیکی محور فعالیت این نمایشگاه ها هستند. هنرمندان بلژیکی با طرح ایده های نوین در زمینه طراحی دکور در کانون توجه قرار گرفته اند.
بخش ویژه طراحی جواهرات برای اولین بار در «بیروت دیزاین فر» گنجانده شده که طراحان معروفی مثل رنده طباع و ندا لوکاواله و ندا دبس در آن شرکت می کنند.
گفتنی است که این نمایشگاه با دکوراسیون و معماری قدیمی و مدرن بیروت برپا می شود. نمادهای بیروت نیز در هیات ماکت در این نمایشگاه نصب می شوند.
او در پایان به الشرق الاوسط گفت «بیروت از نظر تاریخی همواره به عنوان یک مرکز هنری و قطب گردشگری شرق و غرب مطرح بوده است. حالا بیروت به عنوان یک ویترین هنری خودنمایی می کند. دکوراسیون نمایشگاه فرصتی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد تا با معماری بیروت در دهه شصت و پیش از آن و نیز با معماری مدرن این شهر آشنا شوند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای