البغدادی اینک در غرب سوریه است

البغدادی اینک در غرب سوریه است

محل اختفای البغدادی به دنبال انتشار دومین پیام ویدیویی
شنبه, 21 سپتامبر, 2019 - 18:30

 ابو علی البصری رییس هسته اطلاعاتی الصقور و مدیر کل اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق گفت ابو بکر البغدادی رهبر گروه «داعش» اینک در غرب سوریه است.
اظهارات البصری چند روز پس از انتشار دومین پیامی ویدیویی ابو بکر البغدادی رهبر گروه «داعش» عنوان شد.
اولین پیام ویدیویی البغدادی در اواخر آوریل منتشر شد.
البصری در اظهاراتی در روز شنبه (۲۱ سپتامبر) خاطر نشان کرد «این فرد تروریست به اسم ابراهیم عواد السامرائی ملقب بابوبکر البغدادی اینک در یکی از بخش های غربی سوریه است».
او یادآور شد «سران باند تروریستی (داعش) به دستور مستقیم البغدادی به سمت ترکیه و سودان و شمال آفریقا گریختند. شماری از تروریست ها و خانواده هایشان در اردوگاه الهول در استان حسکه سوریه به سر می برند».
او درباره «حضور باند (داعش) در ادلب سوریه» هشدار داد و گفت «این تهدید دیگری برای امنیت منطقه است».
البصری گفت «برخی عوامل تروریستی از کشورهای گوناگون که از بخش های آزاد شده از دست داعش به کشورهایشان سفر کردند در صدد ایجاد هسته های متحرک هستند. این هسته ها خود را دوباره در قالب «جدیدی» سازماندهی می کنند. این تهدیدی برای امنیت و صلح در این کشورها است».
در این راستا طالب شغاتی رییس دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق گفت «عراق در جنگ با گروه تروریستی (داعش) پیروز شد. الان وقت آن رسیده تا توانمندی ها را بسازیم و این جنگ را پیش ببریم. این جنگ شکل تازه ای از جنگ های گروه های تروریستی است که امنیت ملی عراق را تهدید می کنند».
شغاتی در اظهاراتی در یک نشست نظامی گفت «این دستگاه مشغول رهبری استراتژی پیگرد بقایای (داعش) و همه گروه های تروریستی است. دستگاه مبارزه با تروریسم در این راستا پناهگاه های امنشان را در خاک عراق نابود می کند و منابع فکر افراطی را با استراتژی مبارزه با تروریسم و با همکاری دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و مدنی و نظامی خشک می کند».
او افزود «ما در توانمندی نیروهای شجاع خود در دستگاه مبارزه با تروریسم شک نداریم. آنها با همین اراده و همت و ظرفیت رزمی به مقابله با هر گونه تهدید علیه امنیت کشور می پردازند»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای