چند حوزه اصلی در لبنان فردا اعتصاب می کنند

چند حوزه اصلی در لبنان فردا اعتصاب می کنند

اعتصابات در گرو تاثیر رایزنی با دولت
یکشنبه, 6 اکتبر, 2019 - 14:15
اعتصاب پمپ بنزین های لبنان روز دوشنبه (۷ اکتبر) برگزار می شود

اتحادیه شماری از بخش های اصلی لبنان در انتظار نتایج رایزنی نمایندگان اصناف با دولت هستند. اتحادیه توزیع سوخت و اتحادیه نانوایان لبنان قصد دارند از روز دوشنبه (۷ اکتبر) دست به اعتصاب بزنند.

دلیل اصلی اعتصاب کمبود دلار و ارز عنوان شده است. این دو اتحادیه خواستار دسترسی به دلار برای واردات کالا و اقلام اساسی هستند.

البته دولت بارها اعلام کرده که بحران مالی در لبنان وجود ندارد و این مشکل ساختگی است.
اما حالا بحران مالی شدیدتر شده و احتمال تجمعات اعتراضی و اعتصاب در روز دوشنبه وجود دارد. اتحادیه توزیع سوخت و اتحادیه نانوایان به دولت برای ایجاد راهکار ضرب الاجل داده اند که شامگاه روز یکشنبه (۶ اکتبر) پایان می یابد.
سامی البراکس رییس اتحادیه جایگاه داران سوخت به الشرق الاوسط گفت «اگر دولت با بی اعتنایی راه حلی برای احیای ساز و کار پرداخت مالی از طریق لیره لبنان به شرکت های وارد کننده پیدا نکند جایگاه های سوخت روز دوشنبه اعتصاب می کنند».
کاظم ابراهیم رییس اتحادیه نانوایان گفت «ما منتظر نتیجه رایزنی ها بین نانوایی ها و بانک مرکزی هستیم تا درباره اعتصاب تصمیم بگیریم».
دولت با رشته ای از اقدامات در پی کاهش بحران کمبود دلار است.
بانک لبنان هفته گذشته نیز رویکردی برای کنترل قیمت ارز در بازارهای غیر رسمی و اجبار صرافی ها برای مبادله ارز به قیمت دولتی با سود اندک در پیش گرفت.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای