موساد: به دنبال سرنگونی رژیم ایران نیستم و ترور قاسم سلیمانی ناممکن نیست

موساد: به دنبال سرنگونی رژیم ایران نیستم و ترور قاسم سلیمانی ناممکن نیست

جمعه, 11 اکتبر, 2019 - 12:30
یوسی کوهن رییس موساد (آرشیو)

یوسی کوهن رییس سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل (موساد) گفت کشورش به دنبال سرنگونی رژیم ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری آلمان کوهن گفت قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس هنوز اشتباهی که به نظر موساد در خور ترور باشد مرتکب نشده است.

کوهن افزود سلیمانی به خوبی می داند که ترور وی « غیر ممکن نیست و اسرائیل از همه فعالیت های سلیمانی خبر دارد و شیوه های ناکام کردن اقدام سلیمانی را بلد است». 

رادیو اسرائیل روز جمعه (۱۱ اکتبر) اظهارات کوهن را پخش کرد. این اظهارات به دنبال ادعای حکومت ایران درباره طرح ترور سلیمانی توسط سرویس های اطلاعاتی بین المللی مطرح شد.

رییس موساد خاطر نشان کرد «جنگ با ایران به مصلحت اسرائیل نیست. اسرائیل تنها به دنبال این است تا جلوی ایران را برای دست یابی به اسلحه هسته ای بگیرد».

 او یادآور شد «ما به دنبال سرنگونی رژیم ایران و انتقام جویی از دانشمندان هسته ای و حمله به پایگاه های نظامی در تهران نیست. تنها هدف ما کشاندن ایرانی ها به میز مذاکره و دست یابی به توافق است. این توافق باید جلوی توسعه تسلیحات هسته ای از سوی ایران را بگیرد».

کوهن در ادامه گفت «ایران هنوز از برجام خارج نشده است».

رییس موساد افزود «حماس با پنهانکاری درباره ترور رهبران ارشد این گروه در کشورهای جهان درباره اتهام زنی به اسرائیل عجله نکرد».

گفتنی است اسرائیل بارها اعلام کرد که اجازه نمی دهد ایران به اسلحه هسته ای دست پیدا کند چرا که این تسلیحات تهدیدی علیه اسرائیل است.

مقام های ایران چندین بار تهدید به محو اسرائیل از جغرافیای سیاسی جهان کرده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای