العیدانی: همچنان نامزد تشکیل دولت عراق هستم

العیدانی: همچنان نامزد تشکیل دولت عراق هستم

جمعه, 27 دسامبر, 2019 - 12:45

اسعد العیدانی نامزد ائتلاف البناء فراکسیون بزرگتر در پارلمان عراق، روز پنجشنبه اعلام کرد همچنان نامزد پست نخست وزیری و تشکیل دولت جدید عراق است. 

به گزارش الشرق الاوسط، العیدانی در گفتگو با شبکه ماهواره «دجله» گفت: «من کاندیدای این پست از طرف فراکسیون بزرگتر هستم و از طرف مقتدی صدر و فراکسیون سائرون و دیگر فراکسیون ها مقبولیت دارم».

العیدانی افزود «از موضع برهم صالح تعجب می کنم، او استعفا نداده و نامزدی را مأمور نکرده است و بغداد را به سمت سلیمانیه ترک کرد».

به گفته وی ائتلاف البناء فراکسیون بزرگتر در پارلمان است و مسئول تشکیل دولت. در جلسه شب گذشته با برهم صالح، او از من در مورد برنامه‌های دولتی‌ام سوالی نپرسیده بود و به موضوع دولت جدید نپرداختیم.

افکار عمومی عراق و سیاستمداران این کشور امروز جمعه مواضع متضادی درباره اشاره ضمنی برهم صالح رئیس جمهور این کشور به استعفا داشته اند به طوری که برخی آن را خلاف قانون و برخی دیگر آن را موضع ملی در قبال فشار احزاب فاسد عنوان کردند. 

برهم صالح روز پنجشنبه با اشاره به مخالفتش با دو گزینه پیشنهاد شده از طرف حزب نزدیک به ایران برای تصدی نخست وزیری از آمادگی خود برای تقدیم استعفا خبر داده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای