داووس میزبان طرح های خلاقانه جوانان سعودی

داووس میزبان طرح های خلاقانه جوانان سعودی

جمعه, 24 ژانویه, 2020 - 21:15
بخشی از جلسه ویژه اعلام اولویت های نشست جی ۲۰ به ریاست سعودی در ۲۰۲۰ (سایت مجمع جهانی اقتصاد)

گروهی از نخبگان جوان سعودی طرح های خود را در راستای ایجاد تغییر سازنده در جهان مطرح کردند. این عده اعضای موسسه خیریه محمد بن سلمان (مسک) هستند که در اجلاس داووس شرکت کردند. 

نشست مجمع جهانی اقتصاد (داووس) سه شنبه (۲۱ ژانویه) آغاز شد. شعار امسال «داشتن جهان منسجم و توسعه پایدار» است.

بیش از ۳۰۰۰ نفر از جمله سران سیاسی و بازرگانان و نمایندگان سازمان ها و نهادهای بین المللی در ۱۱۸ کشور در نشست داووس شرکت کردند. 

موسسه خیریه محمد بن سلمان در دو نشست پیشین داووس نیز حضور داشت. مسئولان این مرکز به دنبال مطرح شدن جوانان در یکی از مهم ترین محافل بین المللی هستند تا بتوانند پروژه های خود را برای ایجاد تغییر سازنده در جهان مطرح کنند.

این جوانان در گفتگوها و جلسات گوناگون به بررسی مشکلات گوناگون پرداخته و مسئولیت هدایت راهکارهای جهانی برای مشکلات را به عهده گرفته و در ایجاد راهکارهای بنیادین برای مشکلات به ویژه در حوزه فناوری سهیم می شوند.

بخش ویژه گروه «مسک» در داووس میزبان جلسات گفتگو و میز گفتگوی آزاد است که توسط سخنرانان شاخص اداره می شوند.

مسائل گوناگون از جمله مهارت های مورد نیاز و کارفرمایی و شهروند جهانی و مشکلات آینده در این جلسات مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین، انجمن جهانی مسک نیز در خصوص هنر سعودی جلسه و سمینار برگزار می کند.

بازدیدکنندگان از این بخش می توانند با کارهای هنری سعودی از جمله دو هنرمند جوان احمد عنقاوی و معاذ العوفی آشنا شوند. بخش ««Saudi cafe نیز برای نخستین بار در نشست داووس ایجاد شده است که به فرهنگ جامعه سعودی اختصاص دارد. 

موضوعات فرهنگی از جمله توانمندسازی جوانان در حوزه دیجیتالی و طرح های موسسه در این باره در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.

بازدیدکنندگان از این بخش می توانند درباره مسائل یاد شده بحث و گفتگو کنند و نیز قهوه و غذاهای سنتی سعودی با دستپخت آشپزان سعودی میل کنند.

بازدیدکنندگان جوان نیز می توانند در این بخش در طرح #ItStartWithUs شرکت کنند. هدف این طرح دست یابی به اهداف توسعه پایدار با شیوه های خلاقانه است.

نایف السویلم مدیر برنامه موسسه «طرح های مسک» گفت «موسسه برای سومین بار در نشست داووس شرکت می کنند و این بیانگر این است که این نهاد به وعده های خود عمل کرده و به اهداف خود در راستای حمایت از جوانان و مشارکت آنان در نشست های اقتصادی جهان دست یافته است.

این رویکرد بخشی از چشم انداز ۲۰۳۰ است. در این سند به مشارکت در اقتصاد پویای جهانی و حرکت به سمت نقش آفرینی در دنیای پول و تجارت اشاره شده است».

او خاطر نشان کرد «مشارکت نهادها و جوانان و فرهنگ سعودی در داووس حائز اهمیت استراتژیک برای کشور است تا بتوانند با اقتدار بیشتر در اداره تحولات آینده نقش آفرینی کنند.

اجلاس داووس فرصت بزرگی برای دیدارهای مثمر ثمر با چهره های اقتصادی جهان و شرکت های بین المللی است.

هدف این است که همه برای دست یابی به اهداف توسعه پایدار همکاری کنند».

السویلم افزود «امسال پنجمین سالگرد تاسیس بخش بین المللی موسسه مسک به عنوان «انجمن جهانی مسک» است».

انجمن جهانی مسک در ۲۰۱۶ تاسیس شد. این موسسه در برنامه ها و پژوهش ها و طرح های بین المللی و کارگاه های پژوهشی شرکت کرد.

انجمن جهانی مسک ۵۵ کارگاه آموزشی و پژوهشی با مشارکت ۱۳۸ کارشناس در سال ۲۰۱۹ برگزار کرد.

جام کارفرمایان نیز با مشارکت ۱۱۳ هزار نفر از ۱۸۷ کشور برگزار شد. ۱۵۰۰ شرکت توسط این انجمن تشکیل شدند.

حمایت لجستیکی به ارزش ۷۰ میلیون ریال (۱۰۸.۶ میلیون دلار) از سرمایه گذاران کوچک از دیگر فعالیت های انجمن جهانی مسک است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای