​ریاض: مماشات با ایران یک راهبرد ناموفق بوده‌است

​ریاض: مماشات با ایران یک راهبرد ناموفق بوده‌است

شنبه, 25 ژانویه, 2020 - 23:00

شاهزاده خالد بن بندر بن سلطان سفیر پادشاهی عربی سعودی در لندن گفته‌است مداخله ایران در منطقه به اندازه برنامه هسته‌ای این کشور چالش به همراه دارد. او همچنین تأکید کرد ریاض به دنبال درگیری با ایران و افزایش تنش نیست.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده خالد بن بندر در گفت‌وگو با روزنامه دیلی تلگراف گفت: «مشکل ما با مردم ایران نیست، بلکه با رژیم حاکم بر این کشور است. ما همیشه طرفدار موضع‌گیری محکم برابر ایران بوده‌ایم. ما مماشات را باور نداریم. در هیچ مقطعی از تاریخ اثبات نشده که مماشات یک راهبرد موفق است. شما نمی‌توانید برابر کشوری مانند ایران تسلیم شوید، زیرا ایرانی‌ها آن را نشانه ضعف می‌بینند».

او همچنین دربارهٔ ادعای دست داشتن سعودی در هک تلفن مؤسس آمازون گفت «هنگامی که ادله و اسنادی برای این ادعا مطرح نشود، برای سعودی‌ها دفاع از خود سخت می‌شود. اما تهمت زدن و ادعاهای بی اساس مطرح کردن علیه سعودی کار بسیار ساده ای است».

به گفته سفیر سعودی، ریاض به دنبال ایجاد تغییرات ریشه ای و بزرگ به منظور بهتر زندگی کردن شهروندان از طریق اجرای چشم‌انداز ۲۰۳۰ است. 

او اضافه کرد تبلیغ منفی علیه سعودی بسیار است بنابراین مردم جهان خود بیاییند و سعودی را از نزدیک ببیند، به نوشته‌های دیگران یا شنیده‌ها اکتفا نکنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای