۵۰۰ هزار نفر طی ۲ ماه در شمال غرب سوریه آواره شدند

۵۰۰ هزار نفر طی ۲ ماه در شمال غرب سوریه آواره شدند

سه شنبه, 4 فوریه, 2020 - 14:45

سازمان ملل متحد امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: افزایش تنش نظامی از سوی نیروهای بشار اسد و متحد آن روسیه در شمال غرب سوریه باعث آوارگی بیش از نیم میلیون نفر در طی دو ماه شده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، دیوید سوانسون سخنگوی منطقه‌ای دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «از ابتدای سال جاری میلادی ۵۲۰ هزار سوری از خانه‌هایشان در شمال غرب سوریه آواره شده‌اند که از این تعداد ۸۰ درصد را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند».

از ماه دسامبر، مناطق تحت کنترل «هیئت تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) و دیگر جناح‌های با نفوذ کمتر در داخل و اطراف استان ادلب، شاهد تشدید نظامی نیروهای رژیم با پشتیبانی روسیه بودند و براساس آن این دو موفق شدند چندین منطقه را تحت کنترل خود دربیاورند که مهمترین آنها معرة النعمان است.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، حملات هوایی به ادلب همزمان با نبردهای خونین در چندین محور در حومه شرقی و جنوب شرقی ادلب و همچنین در حومه جنوبی و جنوب غربی حلب بین هیئت تحریر الشام و جناح‌های دیگر از یک طرف و نیروهای رژیم و شبه نظامیان طرفدار آنها از طرف دیگر جریان دارد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای