کرونا در جهان؛ ۳۳۵ هزار مرگ و ۵.۲ میلیون مبتلا

کرونا در جهان؛ ۳۳۵ هزار مرگ و ۵.۲ میلیون مبتلا

جمعه, 22 مه, 2020 - 22:00
یکی از کادر درمان در حال گرفتن تست کرونا در یکی از محله های پاریس (فرانس پرس)
پاریس: الشرق الاوسط

دست کم ۳۳۵ هزار نفر در کشورهای جهان بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. شیوع ویروس کرونا در ماه دسامبر از چین آغاز شد.

فرانس پرس روز جمعه (۲۲ مه) با استناد به داده های رسمی این آمار را منتشر کرد.

ابتلای بیش از ۵.۲ میلیون نفر به کرونا در ۱۹۶ کشور و منطقه پس از شیوع ویروس تایید شده است. آمار واقعی مبتلایان بیش از ارقام اعلام شده است. کشورهای بسیاری هستند که تنها برای بیماران بدحال تست کرونا انجام می دهند. ۲.۱ میلیون بیمار بدحال بهبود یافته اند.

در اوایل فوریه اولین بیمار کرونا در آمریکا جان خود را از دست داد.

آمار ابتلا و مرگ و میر در آمریکا بیشتر از کشورهای دیگر است.

۹۴۷۲۹ نفر در این کشور جان خود را از دست دادند و یک میلیون و ۵۷۷۷۵۸ نفر مبتلا هستند. دستکم ۲۹۸۴۱۸ بیمار بهبود یافتند. بریتانیا پس از آمریکا در جایگاه دوم قرار دارد. ۳۶۰۴۲ نفر در این کشور جان باختند و ۲۵۰۹۰۸ نفر مبتلا هستند.

ایتالیا با ۳۲۴۸۶ مورد مرگ و ۲۲۸۰۰۶ مبتلا در جایگاه سوم است. پس از ایتالیا، فرانسه و اسپانیا قرار دارند. ۲۸۲۱۵ نفر در فرانسه جان باختند و ۱۸۱۸۲۶ نفر مبتلا هستند. آمار مرگ و میر و ابتلا در اسپانیا به ترتیب ۲۷۹۴۰ نفر و ۲۳۳۰۳۷ نفر گزارش شده است. چین (به جز ماکائو و هنگ کنگ) ۸۲۹۷۱ مورد ابتلا و مرگ ۴۶۳۴ تن و بهبود ۷۸۲۵۵ بیمار را تایید کرده است. ابتلای ۴ نفر از روز پنجشنبه تا جمعه اعلام شد.

۱۷۱۰۱۱ مورد مرگ از مجموع ۹۷۴۵۰۱ بیمار در کشورهای اروپایی گزارش شده است. از مجموع یک میلیون و ۶۵۹۰۸۲ نفر ۱۰۰۹۷۹ نفر در آمریکا و کانادا جان باختند. از مجموع ۶۴۵۵۴۵ بیمار ۳۵۸۲۲ مورد مرگ در آمریکا لاتین و کشورهای حوزه کارائیب اعلام شده است. از مجموع ۴۰۳۴۸۰ مبتلا در آسیا ۱۳۲۶۴ نفر جان خود را از دست دادند. از مجموع ۳۱۸۲۶۴ بیمار در خاورمیانه ۸۵۷۰ مورد مرگ گزارش شده است. از مجموع ۱۰۰۰۰۲ بیمار ۳۰۹۵ نفر در آفریقا درگذشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای