امارات با عیدی آنلاین به پیشواز عید می رود

امارات با عیدی آنلاین به پیشواز عید می رود

۳۳ برنامه مجازی در عید و کنسرت های آنلاین اعلام شدند
دوشنبه, 25 مه, 2020 - 21:45
شهرداری ابوظبی به مناسبت عید فطر خیابان ها و پل ها و میدان ها را با لایت باکس های هنری تزیین کرده است (وام)
دبی: الشرق الاوسط

امارات عید فطر امسال را متفاوت جشن گرفت. عید فطر زیر سایه سنگین کرونا و توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری و تاکید دولت بر توجه به فاصله اجتماعی در عید برگزار شد.

اداره کل تنظیم مقررات مخابرات ۳۳ اپلیکشن در کشور راه اندازی کرد.

 این اپلیکشن ها جایگزین عید دیدنی های هر ساله و دید و بازدید عید شده اند.

 مردم از طریق اپلیکشن ها از راه دور عید دیدنی می کنند و عیدی آنلاین می دهند. عیدی امسال به دلیل محدودیت ها و قرنطینه کرونا نقدی پرداخت نمی شود.

سایت اداره کل تنظیم مقررات مخابرات فهرستی از ۲۳ اپلیکیشن برای بانک های کشور تنظیم کرده است. پرداخت عیدی از طریق این اپلیکیشن ها انجام می شود.

این اداره در بیانیه ای افزود‌ «اپلیکیشن های فراوانی برای خرید آنلاین مردم در نظر گرفته شده است. مردم می توانند به آسانی آنلاین خرید کنند».

دولت به مردم توصیه کرده تا برای کاهش شیوع کرونا در هنگام خرید پول نقد ندهند و با کارت اعتباری پرداخت کنند.

دولت همچنین از مردم خواست از توزیع عیدی در روزهای عید فطر خودداری کنند. نتایج برخی مطالعات نشان داده که ویروس کرونا در صورت لمس صورت و عدم شستن دست ها از طریق اسکناس قابل انتقال است.

نکته دیگر این است که معمولا کودکان عیدی می گیرند و شاید این افراد به توصیه های بهداشتی و خطر احتمالی ناشی از عدم مراعات مسائل بهداشتی توجه نکنند.

این بیانیه خاطر نشان کرد «مردم با استفاده از اپلیکیشن های ارتباطی می توانند عید را به خانواده و دوستان تبریک بگویند و از دید و بازدید و تماس مستقیم خودداری کنند».

عید فطر در دبی نیز به صورت مجازی برگزار می شود. مقام های محلی به مردم توصیه کردند در خانه بمانند و برنامه های گوناگونی برای روزهای عید در قرنطینه اعلام کردند.

برنامه های سرگرمی که در ماه رمضان پخش می شدند در تعطیلات عید نیز ادامه دارند. آشپزان و خوانندگان و موزیسین ها و مربیان ورزش در این برنامه ها شرکت می کنند.

کنسرت آنلاین کاظم الساهر (خواننده معروف عراقی) و حسین الجسمی (خواننده شناخته شده اماراتی) به ترتیب در ۲۴ و ۲۵ مه در کانال های فضای مجازی پخش می شود. این برنامه توسط اداره فرهنگ و گردشگری ابوظبی تنظیم شده است.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای