درگیری مجدد پلیس تونس و معترضان به بیکاری

درگیری مجدد پلیس تونس و معترضان به بیکاری

دوشنبه, 22 ژوئن, 2020 - 21:45
گوشه ای از درگیری‌های روز گذشته در ایالت تطاوین (ا.ف. پ)
تونس: الشرق الاوسط

در ادامه یک ماه ناآرامی، نیروهای امنیتی تونس و معترضان در ایالت تطاوین در جنوب این کشور که در اعتراض به بیکاری و برای استخدام دست به اعتراض زده بودند، مجدداً با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی تونس نیز برای متفرق کردن صدها معترض به استفاده از گاز اشک‌آور روی آوردند.

معترضان خواستار آزادی طارق الحداد سخنگوی معترضان شده بودند و از دولت خواستند توافق‌نامه به‌کارگیری جوانان در شرکت‌های نفتی فعال در منطقه الکامور که در سال ۲۰۱۷ امضا شده بود را اجرایی کند.

عادل الورغی والی این منطقه در این باره گفت که این اعتراضات پس از آن آغاز شد که یکی از فعالان تحت تعقیب قانون در اعتراضات بازداشت شد.

او افزود که از بیش از یک ماه قبل تمامی راه‌ها مسدود شده و چادرهای اعتراضات در وسط خیابان‌ها برپا شده و این برخلاف قانون است.

وزارت کشور تونس نیز روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عده‌ای سعی داشتند با استفاده از کوکتل مولوتف مقرهای امنیتی را هدف قرار دهند و نیروهای امنیتی نیز مجبور به اتخاذ تدابیر لازم برای حمایت از این مقرها شدند.

در این بیانیه همچنین به بازداشت ۱۰ نفر در ارتباط با این اعتراضات اشاره شده‌است.

شب گذشته همچنین تعقیب و گریز معترضان توسط نیروهای پلیس ادامه داشت و وزارت دفاع تونس نیز یگان‌های نظامی را برای حمایت از نهادهای دولتی، در خیابان‌های شهر مستقر کرد.

از سوی دیگر دفتر نمایندگی اتحادیه کار تونس در تطاوین در بیانیه‌ای خواستار اعتصاب عمومی به نشانه مخالفت با استفاده از خشونت علیه معترضان شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای