خالد بن سلمان: گزارش سازمان ملل تاریک اندیشی ایران را نشان داد

خالد بن سلمان: گزارش سازمان ملل تاریک اندیشی ایران را نشان داد

الجبیر از تهران خواست تا از طراحی و حمایت از جنایت دست بردارد
پنجشنبه, 2 ژوئيه, 2020 - 11:45
ریاض: الشرق الاوسط

شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی تأکید کرد، «گزارش سازمان ملل که نقش مستقیم ایران در حملات خرابکارانه علیه سعودی را اثبات کرد، چهره واقعی و رویکرد تاریک نظام ایران در قبال منطقه را نشان داد، در عین حال همسایگان این کشور، به دنبال ثبات در منطقه و حسن جوار هستند».

معاون وزیر دفاع سعودی در توییتر نوشت: «درخواست سعودی برای تحقیق بین‌المللی به دلیل شناخت سعودی از نظام ایران و با هدف متوقف کردن اقدامات غیرقانونی و خارج از عرف بین‌الملل این کشور و جلوگیری از عرضه سلاح به آن به هر طریقی است».

 دبیرکل سازمان ملل تأیید کرد که حمله به تأسیسات نفتی و فرودگاه‌های سعودی در سال گذشته با استفاده از سلاح‌های ساخت ایران صورت گرفته‌است.

ایالات متحده، فرانسه، آلمان و بریتانیا ایران را «مسئول» این حمله دانستند.

در همین ارتباط، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی، گزارش سازمان ملل را «در راستای برجسته کردن تصویر تاریک شناخته شده از ایران از سال ۱۹۷۹ تاکنون» توصیف کرد و گفت: «امروز جهانیان شاهد، شنونده و لمس کننده رفتارهای تهاجمی این نظام هستند».

الجبیر در توییتر خود از رژیم ایران خواست «جنایات خود را متوقف کند و از پشتیبانی مالی از گروه‌های ابزاری خود در منطقه دست بردارد».

وی اظهار کرد: «جامعه جهانی باید موضعی بگیرد که از این طریق مانع دستیابی این نظام به تسلیحات شود و از توسعه برنامه‌های خصمانه بالستیک و هسته ای خود جلوگیری کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای