جوان فلسطینی از دیوار بیمارستان بالا رفت تا مراقب مادر مبتلا به کرونا باشد

جوان فلسطینی از دیوار بیمارستان بالا رفت تا مراقب مادر مبتلا به کرونا باشد

جمعه, 24 ژوئيه, 2020 - 12:00
جهاد روی لبه پنجره بیرون اتاق مادر بیمارش در بیمارستانی در کرانه غربی نشسته است (دیلی میل)

جهاد السویطی اهل فلسطین و ۳۰ ساله است که به گزارش روزنامه دیلی میل انگلیس از دیوار بیمارستانی در شهر الخلیل در کرانه باختری بالا رفته و روی لبه پنجره اتاق مادرش نشست. مادر جهاد به خاطر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بود و جهاد دلش می خواست که از او مراقبت کند و در کنارش باشد.

اجازه ملاقات به جهاد داده نشد اما جهاد برای اینکه مادرش را ببیند با استفاده از لوله فاضلاب پایش را روی لبه پنجره کنار پنجره اتاق مادرش گذاشت و از دیوار بالا رفت و بدین ترتیب موفق شد از پشت پنجره با مادرش باشد. 

مادر جهاد به سرطان خون هم مبتلا بود.

به گزارش نشریه «برد پاندا» عکس هایی از جهاد منتشر شده که در یکی از آنها او روی لبه پنجره نشسته است. جهاد هر روز به این طریق با مادرش ملاقات می کند تا اینکه روز پنجشنبه (۱۶ ژوئیه) مادر او جان خود را از دست داد.

روزنامه های محلی به نقل از یک مسئول در بیمارستان محل بستری مادر جهاد گزارش دادند «او اغلب ساعات روز را آنجا سپری می کرد و از پشت پنجره مراقب حال مادرش بود. وقتی حس می کرد مادرش خوابیده او هم می رفت».

جهاد فرزند کوچک خانواده بوده و پدرش را ۱۵ سال پیش از دست داده است. 

روزنامه های محلی به نقل از برادرش گفتند «مادرمان سرطان خون داشت و چند هفته پیش نتایج تست کرونای او مثبت اعلام شد. وقتی جهاد خبر مرگ مادرش را شنید خشمگین و شوکه شد اما حالا انگار واقعیت را قبول کرده است».

عکس جهاد که روی لبه پنجره نشسته توسط محمد صفا کاربر تویتر به اشتراک گذاشته شد.

یکی از کاربرانی که روی پست کامنت گذاشتند نوشت «با دیدن این صحنه به گریه افتادم. مادرم در ۲۰۱۴ درگذشت و زندگی دیگر مثل سابق نمی شود».

کاربر دیگری گفت «مگر از این هم بدتر و ناراحت کننده تر می شود که فقط از پشت پنجره یا تلفنی یا ویدیو کنفرانس در کنار عزیزانمان باشیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای