ترکیه فرماندهی نظامی «پایگاه‌های خود در سوریه» را متحد کرد

ترکیه فرماندهی نظامی «پایگاه‌های خود در سوریه» را متحد کرد

ارسال تجهیزات به جناح‌های مخالف.. هواپیماهای شناسایی روس بر فراز جنوب ادلب
یکشنبه, 9 اوت, 2020 - 10:30

ترکیه برای هماهنگی عملیات نظامی در «پایگاه‌های» خود در شمال غربی و شمال شرقی سوریه، یک مرکز فرماندهی یکپارچه به نام «مرکز عملیات سپر صلح» ایجاد کرده‌است.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه تصمیمات اجرایی مربوط به تقسیم فرماندهان جدید و تعیین مناصب افراد ترفیع شده در جلسه شورای عالی نظامی در ۲۳ ژوئیه را صادر کرد. این افراد مسئولیت‌های جدید خود را در تاریخ ۳۰ اوت بر عهده می‌گیرند.

در این جلسه، مجلس شورای نظامی، مرکز جدیدی برای فرماندهی عملیات در سوریه با نام «فرماندهی عملیات منطقه سپر صلح» ایجاد کرد و مرکز آن در منطقه سیرین یول در شهر انطاکیه در استان هاتای که با سوریه هم‌مرز واقع شده‌است.

اردوغان فرماندهی این مرکز را به سرلشکر هاکان اوزتکین سپرد که در این جلسه به عنوان فرمانده تیپ سوم نیروهای ویژه ارتش ترکیه منصوب شده‌است.

این مرکز جدید با هماهنگی عملیات و فعالیت نیروهای ترکیه در مناطق عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، یعنی «سپر فرات»، «شاخه زیتون»، «سپر بهار» و «بهار صلح» که ارتش ترکیه طی چندین «حمله و یورش» در سال‌های گذشته راه اندازی کرده‌است.

در همین حال، جناح‌های سوری در حال جنک، به خطوط تماس در جنوب ادلب در شمال غربی سوریه تجهیزات ارسال کردند، همزمان، دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که منطقه جبل الزاویه شاهد تبادل گلوله‌باران بین جناح‌ها و نیروهای رژیم بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای