گردشگران داخلی مشتریان تور لیدرهای لندن شدند

گردشگران داخلی مشتریان تور لیدرهای لندن شدند

سه شنبه, 1 سپتامبر, 2020 - 18:00
جويل رابینسون تور لیدر در جریان بازدید از منطقه محل وقوع قتل های قاتل معروف دوره ویکتوریا «جک قاتل» (فرانس پرس)

بخش گردشگری در لندن با مشکلات ناشی از شیوع کوید ۱۹ دست و پنجه نرم می کند، به عنوان مثال تورهای بازدید از اماکن مهم و دیدنی لندن مثل کاخ باکینگهام و پل لندن تعطیل شد. با این حال، گردشگران داخلی جای خارجی را گرفتند تا جایی که به گزارش فرانس پرس، گردشگران داخلی ۸۰ درصد افرادی هستند که در تورهای گردشگری انگلیس شرکت می کنند. 

جویل رابینسون، تور لیدر مقیم لندن در رشته بازیگری تحصیل کرده اما به تاریخ و اماکن تاریخی علاقه دارد، مثلا او عاشق گشت و گذار در منطقه ای است که جک قاتل، قاتل معروف دوره ویکتوریا آنجا جنایت هایش را انجام داده است. تنها ۹ نفر در آخرین تور جویل شرکت کردند و او به شوخی خطاب به گروه گفت «نمی دانم که آیا به گوشتان خورده که اینجا یک همه گیری جریان دارد». جویل که در شرکت گردشگری London With A Local کار می کند به اعضای تور می گوید باید به فاصله اجتماعی توجه و ماسک صورت و دستکش بپوشند اما خود او نه از ماسک استفاده می کند نه دستکش. جویل درباره برج لندن که مبدا تور و محل دیدار اعضای تور است توضیح می دهد.  

جویل و اعضای تور با عبور از خیابان های روشن و ساختمان های نوساز دو طرفشان مسیر قاتل محله وایت چپل را دنبال می کنند، قاتل ناشناسی که در ۱۸۸۸ پنج زن را در همین محله کشت. تور لیدرهای لندن مثل جویل رابینسون یواش یواش شروع به کار کردند اما تلاش می کنند تا پروتکل های بهداشتی پاندومی کوید ۱۹ را به دقت اجرا کنند و به نیازمندی های مشتریانی که حالا اغلب آنها از خود انگلیس هستند توجه کنند. 

پروتکل های بهداشتی الزامی نه تنها موجب کاهش تعداد شرکت کنندگان در تورهای گردشگری انگلیس شده بلکه افرادی که پس از آغاز تدریجی گردشگری و کاهش محدودیت ها به این تورها می روند نیز تغییر کردند.

اولویا کالورت راهنمای تور به فرانس پرس گفت گردشگران خارجی به دلیل قرنطینه اجباری در انگلیس از سفر به لندن خودداری می کنند و برای همین ۸۰ درصد افرادی که در تورهای گردشگری شرکت می کنند انگلیسی شده اند اما پیش از کرونا ۹۰ درصد تورها را خارجی ها تشکیل می دادند.  

نیک گارنر و همسرش نمونه این تحول در گردشگری انگلیس هستند. این زن و شوهر ۵۰ ساله و ساکن منچستر برای یک تعطیلات یک هفته به لندن سفر کرده اند.

خانم گارنر پس از پایان سفر به محله قاتل لندنی گفت «اگر کوید ۱۹ نبود احتمالا به خارج سفر می کردیم».

بازدید از محله وقوع قتل های جک قاتل و لوکیشن های فیلمبرداری فیلم های هری پاتر و محله سوهو یکی از سفرهای محبوب موسسه گردشگری London With A Local است.

اولویا کالورت گفت «انگلیسی ها جاذبه های معروف لندن را می شناسند و به دنبال کشف جاهای بیشتر در تورهای لندن گردی هستند».

آنتونی رابنز راهنمای گردشگری نشان آبی «بلو بج» با اولویا کالورت هم نظر است و می گوید «تورهای گردشگری از وست مینستر به کاخ باکینگهام و از باکینگهام به تاور بریج تعطیل شده چون مشتری نیست».

رابنز روز سه شنبه (۲۵ اوت) برای اولین بار از ماه مارس به این سو راهنمای توری شد که یک خانم جوان و مادرش در آن شرکت کردند و به رستوران گردی در لندن پرداختند و سراغ شیرینی فروشی های شهر رفتند. رابنز به فرانس پرس گفت «ما مجبوریم با تقاضای مشتریان کنار بیاییم و گردشگران داخلی همین خواسته ها را مطرح می کنند».

اگرچه برخی تور لیدرها به سرکار برگشته اند اما شرایط حوزه گردشگری برای خیلی از کارکنان این بخش به ویژه آنهایی که مستقل کار می کنند و اغلب موزه گردی انجام می دهند نگران کننده است.

۶ تور لیدر موسسه London With A Local به سرکار برگشتند و کار هفتگی شان تقریبا نصف شده است چون مثلا تورهای اسپانیایی زبان این موسسه همچنان تعطیل هستند. دولت انگلیس از ماه ژوئیه قرنطینه اجباری برای مسافران چند کشور از جمله اسپانیا در نظر گرفته است.

مارتینز از تور لیدرهای نشان آبی به فرانس پرس گفت «۴۶ تور در ژوئن ۲۰۱۹ داشتم اما در ژوئن ۲۰۲۰ فقط ۸ تور داشتم که ۶ تای آنها مجازی بودند و از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد».

در این میان نبود گردشگران آمریکایی که به انعام دادن سخاوتمندانه عادت دارند موجب کاهش قابل توجه درآمد حوزه توریسم انگلیس شده و تور لیدرها سود سرشاری که از توریست های آمریکا عایدشان می شد از دست دادند.

اداره «ویزیت بریتین» روز سه شنبه (۲۵ اوت) پیش بینی کرد که تعداد گردشگران خارجی این کشور در ۲۰۲۰ به میزان ۷۳ درصد کاهش یابد که ضرر ۲۴ میلیارد دلاری برای صنعت گردشگری به دنبال دارد.

شورای جهانی سفر و گردشگری روز چهارشنبه (۲۶ اوت)‌ گفت سه چهارم کارکنان حوزه گردشگری انگلیس در معرض از دست دادن کارشان هستند. ۴ میلیون نفر در بخش گردشگری انگلیس کار می کنند.


 


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای