هشدار حماس به اسرائیل دربارهٔ تشدید تنش نظامی

هشدار حماس به اسرائیل دربارهٔ تشدید تنش نظامی

چهارشنبه, 16 سپتامبر, 2020 - 07:30
نیروهای «گردان‌های القسام» شاخه نظامی جنبش «حماس» در غزه (dpa)


جنبش حماس روز چهارشنبه پس از یک شب بمباران متقابل دو طرف، به اسرائیل در مورد تشدید نظامی هشدار داد.

این جنبش در بیانیه ای گفت: «ما پاسخ خود را تا آنجا که اشغالگر در تجاوزات خود ادامه دهد، افزایش خواهیم داد».

حماس اعلام کرد «اسرائیل هزینه هر گونه تجاوز علیه مردم ما و اهداف مقاومت را خواهد پرداخت. پاسخ این جنبش به تجاوزات این رژیم مستقیم خواهد بود، بمباران در مقابل بمباران».

طبق منابع فلسطینی و اسرائیلی، ساعاتی پس از پرتاب دو موشک از نوار به جنوب اسرائیل، عصر سه شنبه، همزمان با امضای دو توافق‌نامه صلح در کاخ سفید، سحرگاه امروز از غزه موشک‌های جدیدی به سمت اسرائیل پرتاب شدند که با حمله متقابل به چندین مکان در نوار، توسط اسرائیل به آنها پاسخ داد.

ارتش اسرائیل گفت که اوایل روز چهارشنبه حدود ۱۰ حمله هوایی به غزه تحت کنترل حماس انجام داد و ۱۵ راکت از فلسطین به مناطقی از اسرائیل در نزدیکی مرز شلیک شد که آژیرها قبل از طلوع آفتاب به صدا درآمدند.

جنگنده‌های اسرائیل بامداد امروز چندین حمله به مواضع حماس در شمال و مرکز نوار غزه داشتند و یک مرکز آموزشی برای آزمایش‌های موشکی و یک کارگاه تولید سلاح و مواد منفجره وابسته به این گروه را هدف قرار داد.

منابع امنیتی و شاهدان عینی در نوار غزه گزارش دادند که اسرائیل به نوار حمله کرده‌است.

در ماه اوت گذشته، حماس پرتاب بالون‌های محترقه را علاوه بر موشک‌ها از نوار غزه، به اسرائیل افزایش داد، که با حملات هوایی شبانه به سایت‌های جنبش مسلحانه پاسخ داده شد.

با این حال، در اوایل ماه سپتامبر، دو طرف توافق کردند که با میانیجیگری قطر، توافق آتش‌بس را احیا کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای