پنالتی‌ها رویاهای آسیایی النصر را از بین بردند

پنالتی‌ها رویاهای آسیایی النصر را از بین بردند

زردها در مرحله نیمه نهایی همه کار کردند به جز «گل سرنوشت ساز»
یکشنبه, 4 اکتبر, 2020 - 00:15

تیم النصر سعودی پس از باخت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس ایران، از طریق ضربات پنالتی، از این مسابقات خداحافظی کرد. بازی در ۹۰ دقیقه و وقت‌های اضافه به تساوی یک بر یک کشیده شده بود.

النصر پس از ارائه تصویری متفاوت در مسابقات قهرمانی آسیا که در آن یکی از نامزدهای صعود به دیدار نهایی بود، شانس راهیابی به دیدار نهایی این مسابقات را از دست داد و با وجود برتری فنی در این مسابقه، در وقت‌های اصلی و اضافی مسابقه نتوانست به پیروزی برسد.

عبدالرزاق حمدالله برای النصر گلزنی کرد، سپس مهدی عبدی چند دقیقه بعد موفق شد نتیجه را مساوی کند و در ضربات پنالتی، عبدالله مادو، مارتینز آرژانتینی و عبدالرحمن العبید برای النصر گلزنی کردند، در حالی که مایکون بازیکن برزیلی چهارمین ضربه پنالتی را از دست داد.

در ابتدای دیدار دو تیم، روی ویتوریا پرتغالی هیچ تغییری در لیست اصلی خود ایجاد نکرد، به طوری که خالد الغنام پس از احتمال ذخیره شدن به دلیل مصدومیت، به ترکیب اصلی تیم راه یافت.

این تقابل با محافظه کاری از سوی هر دو طرف، آغاز شد و پس از بازی محدود به تبادل توپ در وسط زمین بین دو تیم، عوض خمیس موفق شد یک توپ را از دفاع تیم ایران برباید و به محوطه جریمه نفوذ کند و آن را به عبد الرزاق حمدالله منتقل کند که با مداخله دفاع پرسپولیس قطع شد.

تیم النصر کنترل بازی را در دست گرفت و در دقیقه ۱۲ صاحب یک ضربه کرنر شد که حمدالله مراکشی پس از دریافت پاس دقیق، ضربه محکمی زد که با خط دفاعی تیم ایرانی برخورد کرد.

در دقیقه ۱۹، عبدالفتاح عسیری با تلاش فردی به محوطه جریمه نفوذ کرد و سعی کرد از دفاع پرسپولیس عبور کند، اما در محوطه جریمه سقوط کرد و هم تیم‌هایش اعتقاد به پنالتی داشتند.

پس از آن، تیم ایرانی به خود آمد و تلاش‌های تهاجمی جمعی خود را برای بیرون رفتن از فشار حملات النصر آغاز کرد و در اولین تلاش واقعی حمله در دقیقه ۲۵ توسط مهدی عبدی در داخل محوطه جریمه موفق به دریبل مایکون شد اما ضربه بدون دقت او به بیرون رفت.

عبدالفتاح عسیری پس از ورود به محوطه جریمه به سمت مقابل، توپ را به خالد الغنام رساند و با خطا روی آن یک ضربه پنالتی برای تیمش گرفت که توسط عبدالرزاق حمدالله مراکشی در دقیقه ۳۶ به گل تبدیل شد.

تیم ایرانی برای جبران نتیجه تلاش زیادی کرد و در دقیقه ۴۱ بشار رسن موفق شد با استفاده از برهم خوردن تعادل عوض خمیس، به محوطه جریمه نزدیک شود و یک پاس موفق ارسال کند که مهدی عبدی به سمت آن بلند شد و با یک ضربه سر توپ را وارد دروازه برد جونز استرالیایی کند.

سپس النصر سعی کرد قبل از پایان نیمه اول دوباره نتیجه را برگرداند و فشار زیادی به تیم پرسپولیس ایران وارد کند اما نتیجه مثبتی کسب نکرد.

ویتوریای پرتغالی در ابتدای نیمه دوم مسابقه ایمن یحیی را به جای خالد الغنام وارد زمین کرد.

النصر برای ایجاد فشار بر تیم ایرانی تلاش کرد و سلطان الغانم یک پاس عرضی دقیق ارسال کرد، اما کنترل دفاعی بزرگ حریف مانع از رسیدن آن به حمدالله شد و در دقیقه ۵۹ پاس احمد نوراللهی به بشار رسن رسید و ضربه او به عوض خمیس برخورد کرد و مانع از ورود آن به دروازه شد.

تیم ایرانی در نیمه دوم مسابقه بسیار فعال بود و هدایت بازی را بر عهده گرفت و سعی کرد از سرعت پایین النصر و افت محسوس آن استفاده کند.

ویتوریای پرتغالی پس از آسیب دیدگی شدید مجبور شد سلطان الغنام را بیرون بکشد که نتوانست بازی را ادامه دهد و اسامه الخلف را به عنوان بازیکن تعویضی جایگزین آن کند و در دقیقه ۷۴ عبدالرزاق حمدالله با جای‌گیری خوب پس از دریافت پاس عرضی، ضربه محکم او به بیرون دروازه رفت.

النصر در دقیقه ۷۶ صاحب ضربه خطا در میانه میدان شد اما مارتینز آرژانتینی و حمدالله نتوانستند به گل برسند.

دو تیم سپس بازی را پایاپای ادامه دادند و حملات بین آنها رد و بدل شد.

ایمن یحیی بازیکن تعویضی، در آغاز نیمه اول وقت‌های اضافه، پس از دریافت پاس در خارج از محوطه جریمه، نفوذ کرد و شوت محکم او به کنار دروازه ایران رفت.

النصر به برتری خود ادامه داد، اما بدون توانایی در پایان دادن مسابقه به نفع خود. در پایان نیمه اول وقت‌های اضافه احسان پهلوان بازیکن پرسپولیس با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد.

النصر با کم شدن نفرات تیم پرسپولیس ایران دوباره آهنگ حملات را از سر گرفت و پس از عقب‌نشینی تیم ایرانی بازی را بر عهده گرفت اما موفق به ثمر رساندن گل سرنوشت ساز نشد و این دیدار با تساوی ادامه یافت و به ضربات پنالتی کشیده شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای