پوتین وظایف اصلی سرویس‌های امنیتی را مشخص کرد

پوتین وظایف اصلی سرویس‌های امنیتی را مشخص کرد

وی در یکصدمین سال تأسیس سرویس اطلاعات روسیه، «شجاعت» جاسوسان را ستود
یکشنبه, 20 دسامبر, 2020 - 22:45

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در جریان مراسمی به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سال تأسیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه، «شجاعت» جاسوسان روسی که همرزمان سابق وی هستند را ستود و وظایف اصلی نهادهای امنیتی مرتبط در روسیه را مشخص کرد.

به گزارش روسیا الیوم، پوتین دیروز در مقر سرویس اطلاعات خارجی در مسکو گفت: جدی‌ترین و ببیشترین توجه باید به مبارزه جدی با تروریسم، مبارزه با افراط‌گرایی و فساد و تلاش در جهت محافظت موثرتر از مرزهای دولت معطوف شود.

وی افزود، «موفقیت‌های به دست آمده در کار سازمان‌های ضد جاسوسی باید توسعه یابد. من می‌دانم که در اینجا دربارهٔ چه چیزی صحبت می‌کنم و از عملیات پیچیده‌ای که انجام شده بسیار قدردانی می‌کنم».

به گفته این شبکه، پوتین خواستار مقابله با «تلاش برای بازنویسی تاریخ»، «تحریف» نقش آژانس‌های امنیت ملی در شکست نازیسم و تضمین امنیت ملی و منافع کشور شد.

خبرگزاری فرانسه نیز در این باره گزارش داد که پوتین «شجاعت» جاسوسان روسی را ستود و گفت: «من به خوبی می‌دانم که این افراد وفادار و شجاع هستند و در سازمان اطلاعات خارجی وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهند».

پوتین خود یکی از عوامل اطلاعات شوروی «کاگ‌ب» بود و قبل از رفتن به سیاست در اواخر دهه ۱۹۹۰، زمانی که بوریس یلتسین رئیس‌جمهور اسبق قدرت را به دست گرفت، فرماندهی آن را بر عهده گرفت.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که سخنرانی دیروز پوتین در پرتو ادعاهایی مبنی بر دست داشتن سرویس‌های اطلاعاتی کشورش در نفوذ در دستگاه‌های الکترونیکی نهادهای دولتی ایالات متحده صورت گرفته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای