هشدار اسرائیل به ایران: برنامه‌های ما برای پاسخ به حمله احتمالی آماده است

هشدار اسرائیل به ایران: برنامه‌های ما برای پاسخ به حمله احتمالی آماده است

دوشنبه, 21 دسامبر, 2020 - 23:00
Reuters

آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل، روز دوشنبه، به ایران در مورد حمله به اسرائیل هشدار داد و گفت کشورش به هر حمله ای با قدرت پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، کوخاوی در یک مراسم نظامی گفت: «اخیراً، ما شاهد افزایش تهدیدهای ایران علیه حکومت اسرائیل هستیم. اگر ایران و شرکای آن، اعضای محور رادیکال [ایران ، سوریه ، حزب‌الله و...]، اقداماتی را علیه اسرائیل انجام دهند، متوجه می‌شوند که شراکت آنها بهای سنگینی در پی خواهد داشت».

وی افزود: «ارتش اسرائیل به هر کسی که در هر اقدامی علیه آن شریک جزئی یا کامل باشد، به شدت حمله خواهد کرد. به صراحت می‌گویم که همه برنامه‌ها در پاسخ به تهدیدهای ایران علیه کشور یا اهداف اسرائیلی آماده است».

ایران از زمان ترور محسن فخری زاده دانشمند ارشد هسته ای خود، در اواخر ماه نوامبر، در عملیاتی که مقصر آن را اسرائیل می‌داند، تهدید کرده که به اسرائیل حمله می‌کند.

حسن روحانی رئیس‌جمهور وعده داد که انتقام مرگ فخری زاده را می‌گیرد و گفت که کشورش این انتقام را خواهد گرفت منتها اجازه نخواهد داد که زمان و مکان آن را دیگران برای آن تعیین کنند.

اسرائیل در طول دهه گذشته متهم به کشتن دانشمندان هسته ای ایران شده‌است، اما از اظهار نظر در مورد این حمله خودداری کرد.

اسرائیل تأکید دارد که ایران همچنان به آرزوی خود برای تولید سلاح هسته ای پایبند است و آن را تهدیدی برای موجودیت خود می‌داند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای