افنان الشعیبی رئیس مجمع بین‌المللی زنان عرب شد

افنان الشعیبی رئیس مجمع بین‌المللی زنان عرب شد

پنجشنبه, 24 دسامبر, 2020 - 00:00

جلسه هیئت مدیره مجمع بین‌المللی زنان عرب به منظور بررسی تصمیم هیفا الکیلانی بنیانگذار این مجمع برای کناره‌گیری از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره برگزار شد و ضمن موافقت با این استعفا، افنان الشعیبی بانوی اقتصاددان سعودی به عنوان رئیس جدید مجمع انتخاب شد.

مجمع بین‌المللی زنان عرب ۲۰ سال پیش به عنوان یک نهاد توسعه گرایانه مستقر در لندن با هدف حمایت از کارآفرینی زنان و توسعه اجتماعی و اقتصادی در خاورمیانه و شمال آفریقا، در یک چارچوب بین‌المللی راه اندازی شد.

الشعیبی از سال ۲۰۰۹ عضو هیئت مدیره مجمع بین‌المللی زنان عرب است و از طریق نقش‌های رهبری تأثیرگذاری که قبلاً بر عهده داشت، از جایگاه ویژه ای برخوردار است. وی بنیانگذار و مدیر عامل مؤسسه مشاوره بین‌المللی "FNN" است.

الشعیبی به عنوان یک مدیر اجرایی، بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه مدیریت دولتی دارد. علاوه بر این، او سابقه موفق در زمینه رهبری مالی، استراتژیک و عملیاتی در شرایط استثنایی و چالش‌های پادشاهی عربی سعودی، جهان عرب، بریتانیا و آمریکا دارد.

الشعیبی پیش از این، سمت رئیس روابط بین‌الملل در وزارت فرهنگ سعودی و سمت دبیرکل و مدیرعامل اتاق بازرگانی کشورهای عربی و بریتانیا در لندن را بر عهده داشته‌است.

سابقه مشاور رئیس شورای تجارت سعودی-آمریکایی در واشینگتن، مشاور امور دولت و توسعه تجارت در شرکت کوروس آمریکا و دستیار مشاور در هیئت سرمایه‌گذاری ابوظبی در کارنامه الشعیبی دیده می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای