یک گربه نامزد تصدی شهرداری در آلمان شد

یک گربه نامزد تصدی شهرداری در آلمان شد

دوشنبه, 22 فوریه, 2021 - 11:15
تورستن لوهر صاحب یک گربه ۶ ساله اصرار دارد گربه اش را نامزد تصدی پست شهرداری کند (د پ آ)

انتخابات شهردار شهر دمین آلمان چند هفته دیگر برگزار می شود.


نکته تازه اینجاست که صاحب گربه ای به اسم «کفارکی» اصرار دارد گربه اش را به عنوان نامزدی تصدی این پست معرفی کند و حالا این مساله در کانون توجه رسانه های آلمان قرار گرفته است.


به گزارش رادیو دویچه وله به نقل از شبکه آلمانی «ان تی فاو» این گربه توسط مقام های محلی رد صلاحیت شده اما صاحب گربه کوتاه نمی آید و کار را به شکایت در دادگاه کشانده است.


مقام های محلی مدعی شدند که «کفارکی» با توجه به «نداشتن شرایط لازم» برای رقابت در انتخابات شهرداری رد صلاحیت شده است.


به گزارش روزنامه دی ولت آنها افزودند که در فرم ثبت نام برای نامزدی در انتخابات امضای نامبرده درج نشده و شرط سنی ۱۸ سال به بالا احراز نشده است.


تورستن لوهر صاحب این گربه ۶ ساله بر کاندیداتوری گربه اش پافشاری می کند و برخی از وکلا هم به او قول داده اند که به طور رایگان در دعوای حقوقی کمکش می کنند. لوهر گفته که اگر مقام های شهر صلاحیت گربه اش برای تصدی این پست مهم را رد کنند این قضیه را به دادگاه می کشاند.


شهر کوچک دمین در ایالت مکلنبورگ- فورپومرن حدود ۸۱ کیلومتر مربع است و تقریبا ۱۱ هزار نفر جمعیت دارد.


ماجرای گربه لوهر در این شهر جنجال برانگیز شده است. صاحب گربه گفت که اگر گربه اش در انتخابات برنده شود او به مسائل حمایت از حیوانات و کاهش تردد خودروها در این شهر توجه خواهد کرد.


ولفگانگ میگتس استاد حقوق عمومی دانشگاه روستوک آلمان گفت «احتمال تایید صلاحیت کفارکی برای تصدی پست شهرداری دمین صفر است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای