بلینکن در تماس با اشکنازی مطرح کرد: چشم‌انداز صلح در «خاورمیانه بزرگ»

بلینکن در تماس با اشکنازی مطرح کرد: چشم‌انداز صلح در «خاورمیانه بزرگ»

سه شنبه, 23 فوریه, 2021 - 00:15
وزیر امور خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن (EPA)

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده در تماس تلفنی با گابی اشکنازی همتای اسرائیلی خود، «رویکرد» ایالات متحده در قبال «آینده صلح آمیزتر، امن تر و سعادتمندتر برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و خاورمیانه بزرگ» را توضیح داد.

بلینکن تأکید کرد «راه حل دو دولت بهترین راه برای تضمین آینده اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی و دموکراتیک است که در کنار یک کشور زنده و دموکراتیک فلسطینی در صلح زندگی می‌کند».

این اولین بار است که یک مقام ارشد در دولت بایدن از رویکرد خود برای آینده صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها در چارچوب اصطلاح «خاورمیانه بزرگ» صحبت می‌کند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده با اعلام این خبر افزود: در این بحث‌ها «چالش‌های امنیتی منطقه ای و اهمیت ادامه همکاری در پرداختن به این مسائل» مورد بحث قرار گرفت. او دربارهٔ ماهیت این چالش‌ها توضیحی نداده‌است.

بلینکن اضافه کرد که ایالات متحده «همچنان در مخالفت با اقدامات ناعادلانه و مغرضانه علیه اسرائیل در صحنه چندجانبه متعهد است».

در ادامه، دو طرف بر «شراکت مستحکم میان ایالات متحده و اسرائیل» تأکید کردند و گفتند «دو کشور برای مقابله با چالش‌های پیش رو همکاری نزدیک خواهند داشت».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای