اتحادیه اروپا بار دیگر آسترازنکا را تهدید کرد

اتحادیه اروپا بار دیگر آسترازنکا را تهدید کرد

نخست‌وزیر پاکستان پس از تزریق واکسن چینی، کرونا گرفت
یکشنبه, 21 مارس, 2021 - 01:00

در تازه‌ترین تحول دربارهٔ جدال بر سر تأخیر محموله‌های واکسن کرونا، اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز شنبه تهدید کرد که اتحادیه اروپا در صورت عدم دریافت به موقع واکسن‌های کرونا از سوی شرکت داروسازی «آسترازنکا» مانع از صدور واکسن‌های این شرکت خواهد شد.

اورزولا فن درلاین گفت: «این پیام ما به آسترازنکا است.. قبل از ارسال واکسن به دیگر کشورها به مفاد قراردادتان با اتحادیه اروپا عمل کنید».

مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل بر این باور هستند که شرکت آسترازنکا دُزهای واکسن خود را چند بار به فروش رسانده‌است و به همین دلیل امکان اجرای تعهدات خود را ندارد.

در این میان شمار افرادی که در بریتانیا اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کردند به بیش از ۲۶ میلیون نفر افزایش یافته‌است در حالی که کشورهای اروپایی هنوز زیر آستانه ۱۰ میلیون دوز هستند.

این کمیسیون، لندن را به اعمال ممنوعیت صادرات برای اطمینان از موفقیت در کار واکسیناسیون داخلی متهم کرد.

مقامات اروپایی توضیح دادند که شرکت «آسترازنکا» تنها ۳۰ درصد از مقدار وعده داده شده در سه‌ماهه اول سال جاری را تحویل داده‌است.

از سوی دیگر، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان که دو روز پیش واکسن چینی کرونا «سینوفارم» تزریق کرده بود، اکنون ابتلای وی به این ویروس همه‌گیر به‌طور رسمی تأیید شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای