الراعی مقامات لبنانی را به «گرسنه نگه داشتن» ملت متهم کرد

الراعی مقامات لبنانی را به «گرسنه نگه داشتن» ملت متهم کرد

مذاکرات مرزی و بحران دولت، مأموریت اصلی فرستاده آمریکا
دوشنبه, 12 آوریل, 2021 - 07:30

سفر دیوید هیل معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی، شامگاه سه شنبه به لبنان، در سایه شرایط سیاسی بسیار خطرناکی انجام می‌شود.

در حالی که مأموریت اصلی این سفر احیای مذاکرات مرزی لبنان با اسرائیل است، اما هیئت آمریکایی پرونده تشکیل دولت را در نظر خواهد داشت.

پترس بشاره الراعی اسقف مارونی‌های لبنان بار دیگر به بی کفایتی مسئولان لبنان در تشکیل دولت اعتراض کرد.

الراعی گفت: «مسئولان لبنان به همه در داخل و خارج از کشور اعلام کردند که به خاطر اهداف خاصی که در دل دارند، نمی‌خواهند دولت تشکیل دهند و یک منفعت مشترک دارند و آن هم ایجاد اخلال و به زانو درآوردن بی‌دلیل ملت با گرسنه نگه داشتن، فقیر نگه داشتن و ناامید کردن آنها است».

وی تأکید کرد که «جدیت طرح بررسی کیفری به جامعیت متقابل آن است نه به گزینشی بودن آن. همچنین قبل از تشکیل دولت هیچ‌گونه بررسی کیفری وجود ندارد».

الراعی ابراز کرد که «ایده برگزاری کنفرانس بین‌المللی برای لبنان همچنین راه خود را در مجامع بین‌المللی با درک، مطالعه و مراقبت هموار می‌کند».

وی اضافه کرد: «ما در مورد حقیقت، حاکمیت و منافع همه لبنانی‌ها بدون استثنا صحبت می‌کنیم. بگذارید لبنان را نجات دهیم، وارد بحث و جدال نشویم. ما در اینجا هستیم تا اعتماد را بین تمام اجزای لبنان و بین لبنان و جهانیان برگردانیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای