طارق الحربی بازیگر سعودی: در سریال جدیدم به بداهه گویی طنز روی آوردم

طارق الحربی بازیگر سعودی: در سریال جدیدم به بداهه گویی طنز روی آوردم

الحربی: سریال طنز و برنامه طنز فرقی با هم ندارند
شنبه, 17 آوریل, 2021 - 22:00

طارق الحربی بازیگر سعودی در ماه رمضان امسال در سریال کمدی «ربع نجمه» بازی می کند که از شبکه «روتانا خلیجیه» پخش می شود.


الحربی سال های پیشین در ماه رمضان مجری برنامه های طنز گوناگونی بوده است. «طارق شو» پارسال پخش شد که موفقیت چشمگیری کسب کرد و یکی از برنامه های پربیننده بود.


طارق الحربی در گفتگو با الشرق الاوسط گفت «سریال جدید بر اساس بداهه گویی ساخته شده است و بنده هم ایده پرداز سریال بودم و هم سناریو نویس. به نظرات مثبت مخاطبان در تمامی برنامه ها و کارهایم اهمیت می دهم».


الحربی افزود‌ «فیلمبرداری سریال در منطقه الشرقیه در سعودی انجام شد. حال و هوای فیلمبرداری بسیار دوستانه همراه با لطیفه پردازی بود. تمام دست اندرکاران سریال سر به سر هم می گذاشتند و شوخی می کردند. گروهی از ستارگان کمدی سعودی مثل مشعل المطیری و دریعان الدریعان در این سریال بازی می کنند و ما سه نفر از قدیم با هم دوست و همکار هستیم و فیلم های درام و برنامه های طنز متعددی مثل سریال شیفت اللیل و برنامه بالعارضه و غیره را با هم انجام دادیم. با بازیگران دیگر سریال هم مثل عبد الله الزهرانی و فوز عبد الله و مدیحه احمد و سعید القحطانی و مطلق مطر همکاری دیرینه داشتم».


موضوع این سریال طنز کمدی درباره اتفاقات خنده داری است که در یک هتل بین کارمندان و مهمانان رخ می دهد.


سریال «ربع نجمه» اولین محصول ساخت الحربی است. او در این باره می گوید «اولین باری است که فیلم می سازم. بیت المحتوی تهیه کننده اجرایی و شرکت روتانا تهیه کننده سریال است».


الحربی درباره سختی کار کمدی گفت « این سریال بر اساس بداهه گویی طنز ساخته شد که بسیار پر طرفدار است. دوست نداشتم متنی را کار کنم که جمله طنز در آن گنجانده شده. هر قسمت ۲۵ دقیقه است».


طارق الحربی درباره تجربه مجری گری برنامه های طنز خاطر نشان کرد «در چندین سال گذشته مجری چندین برنامه طنز از جمله «النشره ال» و «بالعارضه» و «رادار طاری» و «طارق شو» بودم که در بین جوانان بسیار پرطرفدار شدند و آنها را به طرف تماشای برنامه های ماهواره ای سعودی در چندین سال گذشته جذب کردند. جوانان اغلب مخاطبان فیلم و سینما در سعودی هستند».


الحربی افزود «ویژگی برنامه های طنز او این است که مردم پسند هستند چون مسائل و مشکلات و برخی تناقض ها را به طور طنز بررسی می کند. به عنوان مثال برنامه «طارق شو» مثل برنامه های گفتگوی شبانه طنز آمریکا بوده و برای اولین بار این نوع برنامه ها در شبکه های تلویزیونی سعودی پخش می شود».


الحربی معتقد است که تناقضی بین مجری گری برنامه های کمدی و بازی در نقش های کمدی وجود ندارد و می افزاید «در این سریال هم نقش مجری یکی از برنامه های تلویزیونی را بازی می کنم. به نظرم فرق بین بازیگری و مجری گری در برنامه های طنز این است که بداهه گویی در برنامه تلویزیونی بیشتر از سریال است. علاوه بر این شخصیت مجری نیز فرق دارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای