مصر برای انتقال زخمی‌ها از غزه آمبولانس اعزام کرد 

مصر برای انتقال زخمی‌ها از غزه آمبولانس اعزام کرد 

شنبه, 15 مه, 2021 - 10:15
گذرگاه رفح بین مصر و فلسطین (آرشیویی - خبرگزاری فرانسه)

مقامات مصری برای انتقال مجروحان بمباران اسرائیلی از نوار غزه مصر آمبولانس های خود را از طریق گذرگاه مرزی رفح اعزام است.

یک مقام مسئول بهداشتی به خبرگزاری فرانسه گفته است، ۱۰ آمبولانس مصری برای انتقال مجروحان حملات در غزه به گذرگاه رفح رسیدند.

وزارت بهداشت مصر همچنین روز جمعه اعلام کرد، مصر سه بیمارستان را برای پذیرش زخمی های حملات اسرائیل به نوار غزه اختصاص داد و برای انتقال آن ها آمبولانس به گذرگاه رفح اعزام کرد. 

طبق این گزارش، مقامات مصری مرخصی و استراحت کادر درمان به مناسبت تعطیلات عید فطر را به همین منظور لغو کرده است.

موج جدید اعتراض فلسطینی‌ها به دنبال احتمال اخراج شماری از ساکنان محله شیخ جراح از خانه‌هایشان آغاز شد. اسرائیل این منطقه را در جنگ سال ۱۹۶۷ به تصرف خود درآورد.

تنش و درگیری میان فلسطینی ها و پلیس اسرائیل در اطراف صحن مسجدالاقصی در بیت‌المقدس که دور تازه آن پس از یک هفته ناآرامی روز دوشنبه بیش از ۳۰۰ زخمی به جا گذاشت واکنش رهبران جهان و مجامع بین‌المللی را به همراه داشته است.

طبق گفته مقامات فلسطینی، شمار کشته‌شدگان حملات هوایی فلسطینیان در غزه از روز دوشنبه تاکنون به ۱۲۶ نفر از جمله ۳۱ کودک افزایش یافته و تعداد زخمی‌ها نیز به ۹۵۰ نفر رسیده است.

از آغاز جنگ جاری در روز دوشنبه تاکنون بیش از دو هزار موشک به خاک اسرائیل پرتاب شده که منجر به کشته شدن ۹ نفر از جمله یک کودک و یک سرباز شده است.

در همین باره، احمد الطیب شیخ الازهر با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در فیسبوک به ۱۵ زبان از جمله عبری از تمامی ملت ها و رهبران جهان خواست که از ملت مظلوم فلسطین در مساله عادلانه‌شان حمایت کنند تا بتوانند حق و حقوقشان و همچنین اراضی اشغالی را از اسراییل بازپس بگیرند.

وی افزود: قتل و کشتار را متوقف و از صاحب حق حمایت کنید و اگر واقعا برای صلح تلاش می‌کنیم؛ سکوت و در پیش گرفتن سیاست دوپهلو را کنار بگذارید. خداوند شهدای فلسطین را رحمت کند.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای