مذاکرات آمریکا و امارات برای بهره‌مندی از اقدامات اقلیمی 

مذاکرات آمریکا و امارات برای بهره‌مندی از اقدامات اقلیمی 

کری در قالب یک تور منطقه‌ای به ابوظبی سفر کرد
سه شنبه, 15 ژوئن, 2021 - 10:30

امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا در مورد اهمیت استفاده از اقدامات اقلیمی به عنوان فرصتی برای رشد اقتصادی منطقه ای و جهانی بحث و تبادل نظر کردند.

ابوظبی و واشنگتن همچنین راه‌های افزایش همکاری و پیشبرد تلاش‌های جهانی با هدف کاهش پیامدهای تغییرات آب و هوایی را بررسی کردند.

این گفت و گوها در جریان دیدار سلطان الجابر وزیر صنعت و فناوری پیشرفته و نماینده ویژه امارات در امور تغییرات اقلیمی با جان کری نماینده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در امور اقلیمی در ابوظبی صورت گرفت.

سفر نماینده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در امور اقلیمی به پایتخت امارات متحده عربی به عنوان بخشی از تور منطقه ای وی به خاورمیانه انجام می‌شود تا نتایج گفت و گوی منطقه ای اقلیمی را که آوریل گذشته توسط امارات برگزار شد، پیگیری کند.

دو طرف همچنین در مورد پیشرفت حاصل شده در «ابتکار نوآوری آب و هوا» که امارات متحده عربی با همکاری ایالات متحده در جریان اجلاس رهبران اقلیمی اعلام کرد، که عملاً تحت نظارت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در آوریل گذشته برگزار شد، گفت و گو کردند.

در گفت و گوی دو مقام همچنین به آمادگی برای کنفرانس بعدی کشورهای عضو کنوانسیون چارچوب سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوایی (COP26)، که در نوامبر آینده در گلاسگو برگزار می‌شود، پرداخته شد.

الجابر و کری در دیدار خود تعهد دو کشور را در دستیابی به اهداف بلند پیمان پاریس، که هدف آن کاهش گرم شدن کره زمین از طریق اقدامات آب و هوایی است، تأکید کردند.

نمایندگان دو کشور به لزوم اتخاذ یک رویکرد یکپارچه اشاره کردند که شامل سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر، فن آوری‌های جذب کربنی، راه حل‌های مبتنی بر طبیعت، کشاورزی هوشمند با آب و هوا و سایر راه حل‌های کاهش انتشار در طول این دهه حساس اقدام آب و هوا است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای