بایدن علیرغم نگرانی‌ها، برای جشن استقلال از کرونا آماده می‌شود

بایدن علیرغم نگرانی‌ها، برای جشن استقلال از کرونا آماده می‌شود

یکشنبه, 4 ژوئيه, 2021 - 22:30

علیرغم افزایش نگرانی‌ها دربارهٔ گسترش کرونا، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خود را برای برگزاری جشن بزرگ موفقیت در مهار شیوع ویروس همزمان با روز استقلال آماده می‌کند.

رئیس‌جمهور و همسرش جیل بایدن در بزرگترین رویداد کاخ سفید از زمان روی کار آمدن وی، از هزاران نفر از پرسنل ارتش، خانواده‌های آنها و عوامل خط مقدم نبرد با این همه‌گیری پذیرایی خواهند کرد.

انتظار می‌رود که بایدن در یک مرکز خرید بزرگ در مرکز واشینگتن، با حضور هزاران نفر، «استقلال از ویروس» را اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایالات متحده پس از قرارگرفتن در فهرست بیشترین تأثیرپذیری از این اپیدمی با ثبت بیش از ۶۰۰ هزار مرگ و میر، به یک مدل و الگو برای کنترل ویروس کرونا تبدیل شده‌است.

با کاهش ۹۰ درصدی تعداد موارد بستری در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از ویروس از ماه ژانویه، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است، بر تغییراتی که کشور در طول سال تجربه کرده‌است، تمرکز خواهد کرد.

سال گذشته، در سایه همه‌گیری ویروس کرونا، جشن روز استقلال به شکل بسیار محدودی برگزار شده بود. این در حالی است که جشن سال جاری بی‌شباهت به جشن سال ۲۰۱۹ و ایام پیش از شیوع کرونا نیست.

آنتونی فاوچی مشاور کاخ سفید در امور بیماری‌های عفونی و یکی از اعضای ستاد مقابله با کرونا گفته که هر کس که واکسینه نشده باشد، می‌تواند با زدن ماسک در این مراسم شرکت کند. او بار دیگر از شهروندان آمریکا خواست از گزینه‌های موجود برای تزریق واکسن کرونا استفاده کنند استقبال کنند.

مخالفان برگزاری این مراسم در کاخ سفید ابراز نگرانی کردند که این مراسم ممکن است پیام اشتباهی را برای مردم ارسال کند، زیرا فقط ۴۶ درصد آمریکایی‌ها کاملاً واکسینه شده‌اند و شیوع دلتا در مناطقی با واکسیناسیون کم، افزایش یافته‌است.

مقامات بهداشت عمومی مناطق بزرگ روستایی که بیمارستان‌های آنها دوباره پر شده، به ویژه در یوتا، میسوری، آرکانزاس و وایومینگ را برجسته کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای