عراق، مهمان افتخاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض

عراق، مهمان افتخاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض

خوشآمدگویی وزیر فرهنگ سعودی «به عراق عروبت، فرهنگ و ادبیات»
شنبه, 21 اوت, 2021 - 22:45

وزارت فرهنگ سعودی، کشور عراق را به عنوان مهمان دوره بعدی نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض در سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد.

این نمایشگاه اکتبر آینده با سازماندهی و نظارت اداره ادبیات ، انتشارات و ترجمه برگزار می‌شود و قرار است با فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری همراه شود.

شاهزاده بدر بن عبدالله بن فرحان وزیر فرهنگ سعودی گفت که انتخاب عراق در چارچوب روابط برادرانه ای است که دو ملت برادر سعودی و عراق را گرد هم می‌آورد و همچنین در چارچوب تلاش‌های مشترک بین دو کشور برای تقویت همکاری در همه زمینه‌های توسعه، از جمله حوزه فرهنگی است.

وزیر فرهنگ سعودی از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی از عراق به عنوان مهمان افتخاری استقبال کرد و افزود: به عراق عروبت، فرهنگ و ادبیات خوش آمد می‌گوییم.


وی افزود که فرهنگ عراقی با عمق و تنوع خود، فعالیت‌های نمایشگاه بین‌المللی ریاض را غنی می‌سازد. این امر همچنین به ایجاد یک فضای تعاملی بزرگ بین عموم مردم سعودی و روشنفکران عراقی و تولیدات فکری و خلاقانه آنها کمک خواهد کرد.

این نمایشگاه قرار است از اول تا ۱۰ اکتبر در مرکز «واجهه الریاض» برگزار شود و سازمان ادبیات ، انتشارات و ترجمه این نمایشگاه را سازماندهی می‌کنند.

این نمایشگاه براساس چشم‌انداز جدید، قرار است از نظر تعداد بازدیدکنندگان، حجم فروش و تنوع برنامه‌های فرهنگی خود رکورد تازه ای ثبت کند تا به عنوان بزرگترین نمایشگاه کتاب در منطقه مطرح شود.

در همین راستا، کنفرانس ناشران ۲۰۲۱، که در روزهای ۴ و ۵ اکتبر برگزار می‌شود، اولین کنفرانس در نوع خود است که در سعودی برگزار می‌شود و نقطه ای برای آغاز توسعه و تقویت بخش نشر در سطح جهانی است.

این کنفرانس یک فرصت ایده‌آل برای ایجاد و تقویت روابط بین ناشران در سطوح داخلی، عربی و بین‌المللی عنوان شده‌است.

طبق برنامه‌ریزی‌ها این کنفرانس شامل جلسات گفت و گو و کارگاه‌های آموزشی در زمینه چاپ و سایر جلسات در مورد روند انتقال حقوق نشر و ترجمه و فرصت‌های آن است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای