ادامه تلاش اسرائیل برای دستگیری دو اسیر دیگر جلبوع

ادامه تلاش اسرائیل برای دستگیری دو اسیر دیگر جلبوع

اسرائیل چهار تن از شش زندانی فراری فلسطینی را در الناصره و الجلیل دستگیر کرد
یکشنبه, 12 سپتامبر, 2021 - 09:00

نیروهای امنیتی اسرائیل پس از آن که چهار تن از زندانیان فلسطینی که چند روز پیش موفق شدند با حفر تونل از زندان فوق امنیتی جلبوع فرار کنند را در الناصره و الجلیل دستگیر کند، همچنان در جستجوی دو زندانی فلسطینی فراری است.

اسرائیل، زکریا الزبیدی (۴۶ ساله) فرمانده «گردان‌های شهدای الاقصی» جناح نظامی جنبش فتح و محمد عارضه (۳۹ ساله) یکی از زندانیان عضو سازمان جهاد اسلامی فلسطین و محکوم به حبس ابد، همراه با را در منطقه ام‌الغنم در الجلیل دستگیر کرده‌است.

پیش از این و در ساعات نزدیک به نیمه شب ۱۹ شهریور ابتدا دو تن دیگر از زندانیان فراری، محمود عارضه (۴۵ ساله) از رهبران جنبش جهاد اسلامی و یعقوب قادری (۴۸ ساله) دیگر وابسته به جنبش جهاد اسلامی در شهر الناصره دستگیر شدند.

یگان‌هایی از ارتش، پلیس، «شاباک»، یگان‌های ویژه، اعضای واحد اجرای آثار باستانی بادیه، هواپیماهای بدون سرنشین و یک هلیکوپتر در تعقیب شش زندانی شرکت کردند.

در مورد دو زندانی اول که دستگیر شدند، روایتی منتشر شد که نمی‌توان آن را تأیید کرد که کسی که از او غذا خواسته بودند همان کسی است که زیرآب آنها را زده‌است.

عملیات جستجوی دو زندانی به نام‌های فؤاد کامجی (۳۵ ساله) و مناضل نفیعات (۳۲ ساله) تا اواخر دیروز ادامه داشت. در این میان، اعتقاد زیادی وجود دارد که آنها از هم جدا شده‌اند و یکی از آنها به کرانه باختری رسیده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای