وزیر فرهنگ عراق: به دنبال شراکت متنوع با سعودی هستیم

وزیر فرهنگ عراق: به دنبال شراکت متنوع با سعودی هستیم

پنجشنبه, 30 سپتامبر, 2021 - 11:30
وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق

نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض شامگاه امروز (پنجشنبه) با حضور شاهزاده بدر بن عبدالله بن فرحان وزیر فرهنگ سعودی و به نمایندگی از خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه با حضور فعالان فکری، فرهنگی و هنری سعودی و جهان عرب و مشارکت بیش از هزار انتشارات داخلی، منطقه ای و بین‌المللی از ۲۸ کشور جهان آغاز به کار می‌کند.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض برجسته‌ترین رویداد فرهنگی در پادشاهی عربی سعودی در زمینه کتاب و نشر شمرده می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، عراق به عنوان «مهمان افتخاری» در قالب یک هیئت بزرگ فرهنگی و هنری به ریاست حسن ناظم وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق در این دوره شرکت می‌کند.

ناظم در مصاحبه با «الشرق الاوسط» گفت که مشارکت کشورش به عنوان «مهمان افتخاری» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض امسال در فضایی آکنده از همکاری بین عراق و سعودی صورت می‌گیرد. همچنین در این میان، یک سری تلاش‌های خستگی ناپذیر دیپلماتیک برای ایجاد همکاری واقعی با پادشاهی در سطوح و زمینه‌های مختلف انجام شده‌است.

ناظم گفت که حضور عراق در این رویداد فرهنگی «مشارکت بین دو کشور و پیوندهای بین دو فرهنگ را تقویت می‌کند».

دوره جدید نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض با شعار «مقصدی جدید، فصل جدیدی» برگزار می‌شود و این اولین دوره ای است که از سوی وزارت فرهنگ سعودی برگزار می‌شود.

نمایشگاه ریاض از اول تا ۱۰ اکتبر در محل جدید خود در مرکز تجازی ریاض برپا می‌شود.

همچنین قرار است از فردا (جمعه) فعالیت‌های فرهنگی نمایشگاه آغاز می‌شود که شاهد مشارکت گروهی از مهم‌ترین نویسندگان، اندیشمندان و منتقدان سعودی، عرب و بین‌المللی در سمینارها، سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی خواهد بود که به زمینه‌های مختلف خلاقیت فرهنگی می‌پردازند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای