قلب اصاله نصری آرام گرفت؟

قلب اصاله نصری آرام گرفت؟

ازدواجی دیگر و روح و نفس تازه
پنجشنبه, 7 اکتبر, 2021 - 14:00
  اصاله نصری خواننده سرشناس سوری

قلب اصاله نصری آرامش می خواهد اما ناگهان دوباره بی قرار می شود. قلبش آشوب است و تپید و با وجود فائق حسن روی آرامش به خود دید. قلب این دو تند زد و ازدواج کردند. اصاله جستجوگر حرفه ای خوشبختی گمشده است اما این سعادت گذرا مثل غبار دوام نمی آورد. اصاله گاه سعادت را در حضور یک مرد و گاه در قامت یک خانواده می یابد اما آرامش درون در یک چشم به هم زدن از بین می رود. مشکل همان درون است که همچون بادبان یک ماهیگیر بازنشسته پاره پاره شده.

اصاله برای دلش داستان شب می گوید تا دست از خواب هایش بردارد اما این دل بی قرار مدتی است که دیگر گوشش به این حرفها بدهکار نیست و تخیلات را باور نمی کند. اصاله می گوید دلش برای مردی تپیده که حالش را خوب می کند. ازدواجی دیگر برای پیدا کردن سعادت که با اصاله موش و گربه بازی می کند. اصاله به دنبال خوشبختی و خوشبختی گریزان از وی اما در نهایت به تله می افتد. 

فائق حسن شاعر عراقی مدیر برنامه های ماجد المهندس (خواننده سرشناس عراقی) را همه می شناسند. اصاله می گوید که فائق حسن نزدیک ترین فرد زندگی او است. اصاله از آن دسته آدم هایی است که هیچ چیزی در اعماق قلبش پنهان نمی کند. وقتی ناراحت است حرف می زند و همواره دنبال کسی است که مرهم زخم های قلبش باشد. میانه ای با پنهانکاری ندارد. آنچه در دل دارد می گوید تا آرام بگیرد و حالش خوب شود. 

اصاله با لباس سفید و فائق حسن با جلباب دست در دست هم: «این تولد دوباره ماست». اصاله اعتماد به نفس می خواهد «اعتماد به نفس فراوان» و «همه چیز مشترک بین ما دو نفر و رابطه ای که بر پایه دوستی محکم و عشق بی ریا شکل گرفته». دو تجربه طلاق اصاله زخم هایی بر جا گذاشته که گویی به مرور زمان هم بهبود پیدا نمی کنند. عهد عشق و وفا با همسر جدیدش می بندد و به او می گوید «می دانم که تو هم همین احساس را داری». اصاله به چنین حسی نیاز دارد چون از دورویی و عسل زهرآلود به ستوه آمده. اصلا چه کسی باور می کرد که اصاله از طارق العریان (کارگردان معروف) جدا شود. عشق اصاله و طارق العریان شکست ناپذیر به نظر می رسید اما سرانجام به بن بست رسید. بزرگان پس از شکست دوباره بلند می شوند.

مدل موهای پسرانه را انتخاب کرد تا شاید سبک بار شود. برگ درخت می ریزد اما روحش از بین نمی رود. همسرش می گوید اصاله «بیش از حد مهربان است و بیش از حد محبت می کند». او افزود اصاله «هدیه آسمانی» است. هنگامی که مردی به یک زن می گوید «تو زن رویاهایم هستی» حس توصیف نشدنی را نثار زن می کند. حس قشنگی است که صداقت و یکرنگی بر دل شکسته و غمزده مرهم بگذارد. اصاله گفت «این روزهایم مثل همانی است که شما برایم آرزو کردید».

طارق العریان و اصاله در ۱۲ سال زندگی مشترک صاحب دو قلو به نام های آدم و علی شدند. آنچه در ظاهر بود عشق و محبت و بوسه بین آن دو بود اما در پشت درها بوی خیانت به مشام اصاله رسید. اصاله مچ طارق العریان را در شب نشینی با یک مانکن گرفت و ماجرا را به گوش رسانه ها رساند. خیانت ضربه به کرامت زن است و زن خیانت دیده دیگر به پنهان کاری اهمیت نمی دهد. همه پرونده ها رو می شوند. «خیلی بی رحمانه است». اصاله با این جمله از ماجرای «تکاندهنده و باور نکردنی» خیانت همسر سابقش یاد می کند. سرانجام طلاق می گیرند.

برای التیام زخم های کاری قلب چه باید کرد؟ اصاله به احتمال زیاد از آن دسته آدم ها نیست که زود بهبود پیدا کنند اما وقت با قلب شکسته دیر می گذرد و زخم ها بی رحمانه به قلب حمله می کنند. اصاله تا حالا درباره خبرهای منتشر شده درباره ازدواج سوم خود اظهار نظر نکرده و وقتی خبر ازدواجش با یک نماینده پارلمان مصر دهان به دهان چرخید از هوادارانش خواست تا خبرهایش را همیشه از زبان خود او بشنوند و باور کنند. و همین هم شد. اصاله پس از ۲ بار ازدواج با ایمن الذهبی و طارق العریان رسما اعلام کرد که با یک عراقی ازدواج کرده است. ایمن الذهبی و اصاله صاحب یک پسر خالد و یک دختر شام هستند. اصاله به شوخی در توییتی خطاب به عراقی ها نوشت «حالا عروس شما شدم» و خطاب به فائق حسن گفت «تا زنده ام برای خوشبخت کردنت تلاش می کنم».

قدرت ظاهری زن حکایت از شکنندگی درون دارد. زن مدعی است که به هر قیمتی می تواند با تنهایی کنار بیاید. اصاله که پنجاه و چند سالش است ازدواج کرد چون غم و دردی که در اعماق قلب نفوذ می کند انسان را به نابودی می کشد. موهایش را کوتاه کرد تا از نو بلند شود و روح و نفس او تازه شدند. اصاله در پاسخ به انس نصری برادرش درباره استایل بلوند جدید و جسورانه موهایش گفت «نفس نو و روح نو را تا روز آخر عمرم به همراه خواهم داشت. روحم عاشق زندگی است.. استایل موی نو و عمر نو».

روح و نفس کهنه و غبار گرفته که در حال جمود مانده. روح بی احساس که عشق و دیوانگی به سراغش نمی آید. این همان چیزهایی است که یک زن را پریشان و بی قرار می کند و بردباری را از او می گیرد. اصاله با ازدواج تازه با زمانه به تفاهم رسید. مصالحه و آشتی بین اصاله و زمانه برقرار شد. فائق الحسن حامی و پشتیبان اصاله شد که در اوقات سختی و گرفتاری محکم تر بایستد.

زمانه به اصاله درس عبرت داد که باید جلوی احساسات بیش از حد را گرفت و نباید مسائل را به خود گرفت. اصاله می توانست از طریق یک «پست» از انغام (خواننده مصری) معذرت خواهی کند و به اختلاف دو ساله پایان دهد اما به خاطر عشق و محبتش به طارق العریان به پای ثابت جدل ها و دعواهای بین طارق و دیگران تبدیل شد. اصاله از انغام که دوست و رفیقش بود نگذشت چون انغام با احمد ابراهیم، همسر سابق یاسمین عیسی از نزدیکان طارق العریان ازدواج کرد. اصاله انغام را عصبانی و با حرف هایش احساسات انغام را جریحه دار کرد. اصاله باز کوتاه نیامد و تلویحا به «خیانت» و «از هم پاشیدن زندگی زناشویی» اشاره کرد. چه چیزی عایدش شد؟ از العریان طلاق گرفت. انغام معذرت خواهی اصاله را قبول کرد اما دلش چرکین شد و دیگر به پیام های «واتس آپ» و تماس های اصاله جواب نداد چون برخی زخم ها با گذشت هم بهبود پیدا نمی کنند.

به هرحال تبریک به اصاله به خاطر شجاعتی که برای استایل موی کوتاه و معذرت خواهی و پذیرش اشتباهاتش دارد. همه اشتباه می کنیم اما کمتر کسی است که وقتی از پیامدهای اشتباهاتش آزرده خاطر می شود به فکر طلب بخشش می افتد. در مورد اصاله گاهی به خاطر سوءتفاهم و گاهی به دلیل محبت بیش از حد برای خودش دردسر درست کرد. اصاله خطاب به همسرش می گوید «تو رک و راست هستی و من حرف دلم را می زنم». قلب اصاله به عشق نیاز دارد و وقتش رسیده که آرام بگیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای