ائتلاف: ۲۷ هزار حوثی در مارب کشته شدند

ائتلاف: ۲۷ هزار حوثی در مارب کشته شدند

عملیات گسترده علیه مقر «سپاه» ایران و «حزب‌الله»
جمعه, 19 نوامبر, 2021 - 11:00

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن اعلام کرد که حوثی‌ها در نبرد مأرب متحمل خسارات انسانی هنگفتی معادل ۲۷ هزار نفر شدند.

ائتلاف در بیانیه ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ عملیات را به منظور هدف قرار دادن خودروها و عناصر شبه نظامی در مأرب و الجوف انجام داده‌است که شامل انهدام ۲۴ خودروی نظامی و تلفات بیش از ۲۰۰ عنصر تروریستی بوده‌است.

ائتلاف همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که یک مرکز مخفی شامل کارشناسان سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان در خاک یمن را هدف قرار داده‌است.

در بخشی از عملیات گسترده‌ای که در سحرگاه دیروز (پنجشنبه) به سمت اهدافی در چهار استان یمن: صنعا، ذمار، صعده و الجوف انجام شد.

ائتلاف گفت که سپاه پاسداران و اعضای حزب‌الله که هدف قرار گرفتند «در حملات خصمانه شرکت داشتند».

ائتلاف توضیح داد که این عملیات گسترده در پاسخ به تهدید بالستیکی و پهپادی انجام داده‌است. ائتلاف هشدار داد که فرودگاه‌های غیرنظامی و غیرنظامیان خط قرمز هستند و ما در چارچوب قوانین بین‌المللی بشردوستانه به شدت به عاملان ضربه خواهیم زد.

حملات ائتلاف شامل انهدام کارگاه‌ها و انبارهای موشک‌های بالستیک، پهپادها و سیستم‌های ارتباطی بود. ائتلاف تأکید کرد که عملیات نظامی مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قواعد عرفی آن صورت می‌گیرد.

در همین راستا، پدافند هوایی سعودی یک پهپاد حوثی را که قصد داشت فرودگاه بین‌المللی آبها را هدف قرار داده و منهدم کند، رهگیری کرد.

ائتلاف گفت که «عملیات آن در پاسخ به «تشدید و تلاش‌های خصمانه و پوچ برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در فرودگاه‌های غیرنظامی و شهرهای پرجمعیت بود. ما برای مقابله با منشأ این حملات خصمانه فرامرزی اقدام می‌کنیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای