کاخ جمهوری مقصد معترضان در خارطوم

کاخ جمهوری مقصد معترضان در خارطوم

نیروهای امنیتی با استفاده از گاز اشک آور، بستن پل‌ها و قطعی اینترنت با معترضان به ارتش مقابله کردند
یکشنبه, 26 دسامبر, 2021 - 00:00
بخشی از تظاهرات روز گذشته علیه حکومت نظامی در خارطوم (آسوشیتدپرس)

برای دومین بار در یک هفته، ده‌ها هزار معترض سودانی در مخالفت با نیروی نظامی و امنیتی حاکم موفق شدند از موانع امنیتی در مجاورت کاخ جمهوری در خارطوم عبور کنند.

در مقابل، نیروهای امنیتی مستقر شده، رگباری از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی را به سمت معترضان شلیک کردند و از باتوم برای متفرق کردن آنها استفاده کردند.

معترضان به نزدیکی کاخ جمهوری، مقر قدرت انتقالی به ریاست ژنرال عبدالفتاح البرهان، برای اثبات مخالفت خود با حکومت نظامی و قرارداد منعقد شده بین البرهان و نخست‌وزیر عبدالله حمدوک رسیدند.

این در حالی است که تدابیر شدید امنیتی اتخاذ شده توسط مقامات نظامی از جمله قطع کامل خدمات اینترنت و تلفن، محاصره مرکز خارطوم، بستن پل‌ها و استقرار نیروهای نظامی در ابعاد گسترده نتوانست از رسیدن معترضان به کاخ جلوگیری کند.

خیابان‌های اطراف کاخ جمهوری شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیز بین معترضان و نیروهای امنیتی بود، به طوری که از نیروهای امنیتی از گاز اشک آور، گلوله‌های پلاستیکی، باتوم و چوب استفاده کرد، در نتیجه، تعداد زیادی از معترضان زخمی شدند.

مقامات اوایل دیروز نیز به منازل فعالان یورش بردند و آنها را دستگیر کردند.

در این میان، انجمن مشاغل مخالف حکومت نظامی، پنج شنبه آینده، دو روز مانده به سالگرد استقلال سودان، برای یک «تظاهرات میلیونی» جدید فراخوان اعلام کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای