ریاض میزبان نشست وزارتی برای بررسی ظرفیت‌های معدنی عربی

ریاض میزبان نشست وزارتی برای بررسی ظرفیت‌های معدنی عربی

در این نشست دربارهٔ پایگاه داده تولید مواد خام، پورتال زمین‌شناسی و ابتکار فناوری‌های انرژی پاک رایزنی می‌شود
سه شنبه, 11 ژانویه, 2022 - 10:00
ریاض امروز میزبان وزرای عرب است تا در مورد آینده معدن در منطقه گفت و گو کنند (الشرق الاوسط)

هشتمین نشست مشورتی وزرای منابع معدنی کشورهای عربی امروز سه شنبه در ریاض پایتخت سعودی به ریاست وزارت صنعت و منابع معدنی این کشور و مشارکت سازمان توسعه صنعتی و معدنی عربی آغاز می‌شود.

این نشست هم‌زمان با برگزاری کنفرانس بین‌المللی معدن که بزرگترین کنفرانس در نوع خود در منطقه است، برگزار می‌شود.

بندر الخریف وزیر صنعت و منابع معدنی سعودی نشست مشورتی را با حضور همه وزرای صنعت، انرژی، نفت و معدن کشورهای عربی و مشارکت مدیرکل سازمان توسعه صنعتی و معدنی عربی افتتاح می‌کند.


برنامه کاری

بر اساس اطلاعات اعلام شده، دستور جلسه بررسی فعالیت‌های سازمان توسعه صنعتی و معدنی عربی در بخش منابع معدنی در فاصله هفتمین تا هشتمین اجلاس مشورتی وزرا و دستاوردهای اصلی سازمان در اجرای پیشنهادات وزیران است که برجسته‌ترین آنها دستاوردهای مربوط به پایگاه داده تولید سنگ معدنی در کشورهای عربی، پورتال زمین‌شناسی و معدنی کشورهای عربی و ایجاد ظرفیت‌های عربی در بخش معدن است.

طبق دستور جلسه، انتظار می‌رود وزراء دربارهٔ پروژه تهیه یک سیستم شاخص معدن برای کشورهای عربی، ابتکار عربی برای مواد معدنی مورد استفاده در فناوری‌های انرژی پاک و بستر درخواست‌ها و پیشنهادات برای محصولات صنعتی و معدنی عربی بحث کنند. آنها همچنین تاریخ و مکان نهمین جلسه مشورتی را نیز تعیین خواهند کرد.


معدن سعودی

پادشاهی به عنوان بخش مهمی از «چشم‌انداز ۲۰۳۰»، در تلاش است بخش معدن خود را به عنوان ستون سوم اقتصاد ملی تبدیل کند.

این کشور به سابقه طولانی معدن خود و رؤیای خود برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه منابع معدنی متعدد خود متکی است.

استراتژی معدن پادشاهی اکنون به دنبال افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی به ۲۴۰ میلیارد ریال (۶۴ میلیارد دلار)، افزایش درآمدهای دولتی به ۱۳٫۹ میلیارد ریال (۳٫۷ میلیارد دلار) و همچنین ایجاد حدود ۲۲۰ هزار شغل جدید تا سال ۲۰۳۰ است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای