«اسکای»؛ شرکت نوپای سعودی در حوزه توسعه هوش مصنوعی و رقابت بین المللی 

«اسکای»؛ شرکت نوپای سعودی در حوزه توسعه هوش مصنوعی و رقابت بین المللی 

دوشنبه, 17 ژانویه, 2022 - 13:45
       صندوق سرمایه گذاری سعودی (الشرق الاوسط)

شرکت سعودی پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی موسوم به اسکای دوشنبه (۱۷ ژانویه) آغاز به کار کرد. این شرکت تحت مدیریت صندوق سرمایه گذاری های عمومی است و از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها حمایت مالی و معنوی خواهد کرد.

تلاش برای توانمند سازی حوزه های آینده دار از جمله اهداف اسکای اعلام شده تا بدین ترتیب سعودی در رده قطب های فناوری های پیشرفته دنیا قرار بگیرد.

این شرکت راهکارهای نوآورانه گوناگون در بخش هوش مصنوعی به سازمان ها و موسسات در اولویت در سعودی مثل بخش های انرژی و نظام درمانی می دهد.

اسکای تلاش می کند به شریک مناسب خدمات و راهکارهای هوشمند در حوزه هوش مصنوعی شهرهای هوشمند تبدیل شود.

دکتر عبد الله الغامدی رییس هیات مدیره اسکای گفت «امروز شرکت سعودی هوش مصنوعی موسوم به اسکای راه اندازی می شود و این شرکت بازوی صندوق سرمایه گذاری های عمومی در حوزه هوش مصنوعی و فناوری های نوظهور خواهد بود. اسکای در راستای توسعه و بومی سازی فناوری های نوین و دانش و ایجاد همکاری های راهبردی فعالیت می کند که در ظرفیت سازی و ایجاد راهکارهای ملی در بخش هوش مصنوعی و تقویت تلاش دولت برای تنوع منابع درآمد برای اقتصاد ملی و ارتقای کیفیت زندگی و عمل به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سهیم است».

از سوی دیگر، مهندس ایمن الراشد رییس اجرایی شرکت اسکای اظهار داشت «هوش مصنوعی همواره به دنبال ارتقا و بهبود سبک زندگی است و ما در اسکای عمدتا به دولت سعودی کمک می کنیم تا به اهدافش در حوزه هوش مصنوعی برسد. ما ظرفیت سازی می کنیم و بسترهای لازم حوزه هوش مصنوعی را ایجاد می کنیم تا همه موسسات و افراد ذیربط در کشور و دنیا از آن بهره مند شوند».

صندوق سرمایه گذاری های عمومی با اعلام یک برنامه راهبردی چندی پیش گفت که در صدد توسعه ۱۳ حوزه راهبردی در سعودی از جمله بخش فناوری است. این صندوق برای ایجاد همکاری و شراکت های ملی با نهادهای پیشرو و توسعه حوزه های آینده دار در راستای اجرای اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی تلاش می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای