اعلام حمایت دولت سعودی از امارات

اعلام حمایت دولت سعودی از امارات

حمله تروریستی به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی محکوم شد
سه شنبه, 18 ژانویه, 2022 - 18:30

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین حمایت کامل خود را از امارات متحده عربی در برابر تمام آنچه «امنیت و ثبات» این کشور را تهدید می‌کند، اعلام کرد.

کابینه سعودی همچنین تأکید کرد، از طریق فرماندهی ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن به مقابله با تلاش‌های شبه نظامیان تروریست حوثی و تهدید امنیت صلح منطقه و جهان ادامه می‌دهد.


جلسه شورای وزیران سعودی امروز (سه شنبه) از طریق ویدئو کنفرانس به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز برگزار شد.

در ابتدای جلسه، هیئت وزیران در جریان محتوای پیام عبدالمجید تبون رئیس‌جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر به خادم حرمین شریفین و همچنین گفت و گوها و دیدارهای مقامات پادشاهی و تعدادی از کشورها با هدف تحکیم زمینه‌های همکاری مشترک و اقدام جمعی در راستای ارتقای بیشتر روابط و امنیت و ثبات در منطقه و جهان قرار گرفت.


در همین رابطه، ماجد القصبی وزیر اطلاع‌رسانی سعودی گفت که هیئت وزیران تعدادی از موضوعات در مورد وقایع و تحولات و سیر آنها در عرصه‌های مختلف را بررسی کرد.

شورا حفظ رتبه سوم از سوی پادشاهی در میان کشورهای اهداکننده اصلی کمک‌های بشردوستانه در جهان و قرارگرفتن به عنوان بزرگترین حامی یمن براساس داده‌های پلتفرم ردیابی مالی سازمان ملل متحد (FTS)، را نشان دهنده ارزش‌ها و اصول استوار این کشور و مردم آن در انجام کارهای خیر و کمک به نیازمندان دانست.


کابینه از تلاش‌های انجام شده برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر به پادشاهی و محافظت از جامعه در برابر این آفات قدردانی و به خنثی کردن تلاش برای قاچاق بیش از ۸٫۳ میلیون قرص کاپتاگون و دستگیری عاملان اشاره کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای