رویال جردن ایرلاین در انتظار حمایت مالی دولت برای عبور از تاثیرات کرونا 

رویال جردن ایرلاین در انتظار حمایت مالی دولت برای عبور از تاثیرات کرونا 

کاهش ۵۰ درصدی خسارات ناوگان هوایی اردن   
دوشنبه, 24 ژانویه, 2022 - 00:00

«رویال جردن ایرلاین» برای جبران خسارت ناشی از شیوع همه گیری کرونا منتظر حمایت مالی دولت است.

مهندس سامر المجالی رییس اجرایی «رویال جردن ایرلاین» گفت «خسارت های این ناوگان هوایی اردن در ۲۰۲۱ نسبت به ۲۰۲۰ کاهش پنجاه درصدی داشت. برآورد می کنم با اجرای مجموعه اقدامات رشد و توسعه سال آینده به نقطه تعادل برسیم».

خبرگزاری اردن، پترا شنبه (۲۲ ژانویه) به نقل از المجالی گزارش داد ««رویال جردن ایرلاین» برای جبران خسارت ناشی از شیوع همه گیری کرونا منتظر حمایت مالی دولت است چون اگر حمایت مالی ۸۵ درصدی دولت از این شرکت هواپیمایی نباشد قادر به رقابت و توسعه کسب و کارهایش در آینده نخواهیم بود».

او توضیح داد «کرونا ۱۶۰ میلیون دینار در ۲۰۲۰ به «رویال جردن ایرلاین» ضرر وارد کرد. علاوه بر این خسارت های ۸۰ میلیونی در سال ۲۰۱۹ را هم داشتیم که در مجموع به ۲۴۰ میلیون رسید».

المجالی خاطر نشان کرد «زیان مالی به اندازه ای زیاد است که محتاج دخالت فوری دولت برای نجات «رویال جردن ایرلاین» هستیم. ما در دوره شیوع کرونا زمین گیر شدیم و این ضرر خارج از اراده ما بود».

او اظهار کرد «ما از دولت ۲۰۰ میلیون دینار کمک مالی خواستیم تا سرمایه این کمپانی را حفظ و افزایش دهیم. دولت باید به رویال جردن ایرلاین کمک مالی کند چون این شرکت یک ابزار راهبردی حکومت برای وصل کردن اردن به اقصی نقاط دنیا است».

المجالی در ادامه یادآور شد «ما کمک مالی در دوره شیوع کرونا دریافت نکردیم اما دولت های جهان از شرکت های هواپیمایی بین المللی حمایت مالی کردند چون می دانند که کرونا چه بلایی سر اقتصاد آورد و کمر اقتصاد هم با توجه زمین گیر شدن ایرلاین های جهان خم شد».

او گفت «دولت و مردم اردن باید از رویال جردن ایرلاین حمایت کنند چون ۹۰ درصد قیمت بلیت پروازهای این شرکت در اقتصاد اردن تزریق می شود».

المجالی یادآور شد «رویال جردن ایرلاین یک برنامه پنج ساله دارد. دسترسی به ۶۰ مقصد جهان و برقراری شبکه هوایی منطقه ای از امان پایتخت اردن از جمله اهداف این برنامه است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای